banner864

Dolmabahçe bombacısının kuzeni gözaltına alındı 05 Ocak 2015, 11:56

Yılbaşında Dolmabahçe'de yapılan bombalı saldırının ardından, eylemi üstlenen DHKP-C örgütüne yönelik operasyon düzenlendi. İstanbul Jandarma Komutanlığı'nın düzenlediği operasyonda, 36 yaşındaki S.Ö. adlı kadın gözaltına alındı. Gözaltına alınan kişinin, Dolmabaçe bombacısının kuzeni olduğu belirtildi.
İstanbul, 2015'e bomba alarmıyla girdi, Yeni yılın ilk gününde Dolmabaçe'de yapılan bombalı eylem üzerine güvenlik güçleri alarma geçti, muhtemel yeni eylemleme karşı operasyonlar düzenledi.

İlk gözaltı haberi, İstanbul Jandarma Komutanlığı ekiplerinin düzenlediği operasyondan geldi.

Jandarma ekipleri, hakkında arama kararı olan bir DHKP-C üyesinin İstanbul'da bulunduğunu tespit etti. Ardından, belirlenen adrese operasyon yapıldı. Operasyonda, 36 yaşındaki S.Ö. adlı örgüt üyesi bir kadın gözaltına alındı. Gözaltına alınan kişinin, Dolmabaçe bombacısının kuzeni olduğu belirtildi.

Gözaltına alınan kişinin, örgütün sözde eski Hatay İl sorumlusu olduğu belirtildi. S.Ö.'nün geçmiş dönemlerde yurt dışında bomba ve silah eğitimi aldığı ifade edildi.

Örgüt propagandası yapmak suçundan kesinleşen 40 ay hapis cezası bulunan S.Ö. Bakırköy Kadın Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’na teslim edildi.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

hayret :

hayret adam cikiyor ilk el bombasini atiyor patlamiyor ikincisini atiyor yine patlamiyor sonra silahina sariliyor silahda etkisiz halde biran oluyor ozamana kadar kimse bisey yapmiyor polis sadece seyrediyor sonra biri yakaladiktan sonra adam yasasin berkin elvan diye slogan atiyor ve birkac gün sonra dhkp-c ye operasyon yapiliyor gercekten ilgin

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar