banner864

Dosya Adalet Bakanlığı'nda 22 Aralık 2014, 11:28

Kumpaslarda kullanılan el bombalarının hep aynı kafile numarasına sahip olması F-tipi örgüt soruşturmasını yürüten savcılığın dikkatini çekti. Fethullah Gülen için hazırlanan İnterpol dosyasında bu benzerlik örgütün silahlı örgüt olduğuna kanıt olarak sunuldu. Dosyada, Emniyet içindeki F-tipi yapılanma, örgütün silahlı birimi olarak gösterildi.
 Kumpas operasyonlarında bulunan bombalar F-tipi yapılanmanın silahlı terör örgütü olduğuna delil gösterildi. Poyrazköy ve Tahşiyeciler operasyonlarında bulunan el bombalarının tümü aynı kafileden çıktı.

F-tipi örgüt soruşturmasını yürüten cumhuriyet savcısı bu benzerliğin tessadüf olamayacağına dikkat çekti. Bu benzerlik örgütün silahlı olduğunun delili olarak Gülen hakkında çıkarılan yakalama kararına da girdi.

Tahşiye operasyonunda bulunan bombaların üzerinden polislere ait parmak izleri çıkmıştı. Ergenekon operasyonları kapsamında bulunan el bombaları ile 5 ayrı ildeki eylemlerde kullanılan el bombaları da aynı kafile ve stok numaralarına sahip çıkmıştı.

Gülen hakkında Kırmızı Bülten talebi için İnterpol'e sunulacak dosya Adalet Bakanlığı'na gönderildi. Dosyada F-tipi örgüt; "medya, ekonomi, bürokrasi alanlarında kanun ve nizamlara aykırı yapılanan silahlı suç örgütü” olarak tanımlandı. Örgütün yargı ve emniyet içindeki uzantıları ile yasa dışı kumpas soruşturmalarına imza attığı vurgulandı.

Star Gazetesi'nin haberine göre İnterpole gönderilecek dosyada "Özellikle Emniyet Müdürlüğü içindeki örgüt üyeleri hiyerarşik yapı dışına çıkarak, yasa dışı örgütlenme oluşturdu. Emniyet Teşkilatı içerisindeki yapılanma F-tipi örgütün silahlı birimi olarak tanımlandı.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

Sinan Erismis :

iktidar kumpas gölgesine cekilmek istiyor, kendisinin görülmeyecegini zannediyor. bu olanakli degil. artik cikis yeri diye girdigi tunelin arkasindan isik görünmeye basladi, oraya da nöbetciler geldi sinirim.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder