banner864

Düğün parası da THK'dan 03 Kasım 2014, 15:15

Türk Hava Kurumu Genel Başkanı Osman Yıldırım’ın, oğlu Emre Yıldırım'ın düğün parasını da kurumun kasasından ödettiği ortaya çıktı. İddiaya göre; kurulan paravan şirketler üzerinden ailenin hesabına yüz binlerce lira aktarıldı. Emre Yıldırım'ın 107 bin liralık düğün faturası da, THK Üniversitesi’nden Yıldırım’ın ortağı olduğu şirkete aktarılan para ile karşılandı. Harcamalar MASAK raporuna girdi.
Türk Hava Kurumu'ndaki yolsuzluk iddialarına bir yenisi eklendi. İddiaya göre, THK Genel Başkanı Osman Yıldırım, oğlunun 107 bin liralık düğün harcaması kurum kasasından çıktı.

Harcama bilgisi, soruşturma dosyasına giren MASAK raporunda yer aldı. İddiaya göre, paralar paravan şirketler üzerinden zimmete geçirildi.

THK Genel Başkanı Osman Yıldırım, 2012 yılında Hakan Azemoğlu isimli bir kişiyi kantinci olarak işe aldı. Hakan Azmeoğlu'nun adına, Şubat 2013’te Havacılık Eğitim şirketi kuruldu. Oğlul Emre Yıldırım'ın ortağı olduğu ASAY Savunma Şirketi'nden bu paravan şirkete sanki hizmet alımı yapılmış gibi yüz binlerce lira para aktarıldı.

Soruşturma kapsamında tutuklanan Hakan Azemoğlu da ifadesinde, hala Türk Hava Kurumu'nda işçi olarak çalıştığını, paravan şirketi Emre Yıldırım'ın yönettiiğini söyledi.

MASAK'ın raporunda, Emre Yıldırım'ın Ağustos 2014 tarihinde ankara'daki büyük bir otelde yaptığı düğünün faturasının 107 bin 421 lira tuttuğu ifade edildi. Bu tutarın 12 bin lirası ASAY Savunma Şirketi Genel Müdürü Emre Yıldırım tarafından, geri kalan 95 bin lirasının da yine ASAY savunma şirketi tarafından ödendi.

Raporda, Osman Yıldırım'ın golf arabası, çikolata, kurbanlık hayvan gibi özel giderlerini de kuruma ödettiiği belirtildi.

ulusalkanal.com.tr


Etiketler

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar