banner864

Dünya Pilotlar Günü ilk kez Türkiye'de kutlanacak 24 Nisan 2014, 22:48

Türkiye Hava Yolu Pilotları Derneği’nin girişimleri ile bu yıldan itibaren her yıl 26 Nisan Dünya Pilotlar Günü olarak kutlanacak.
Yıllardır Türkiye Hava Yolu Pilotları Derneği’nin (TALPA) liderliğinde ülkemizde “Pilotlar günü” 26 Nisanda kutlanmakta idi. Ancak TALPA’nın 2013 yılında Dublin’de yapılan Uluslararası Havayolu Pilot Birlikleri Federasyonu (IFALPA ) Genel Kurulu’nda yaptığı önerinin kabul edilmesi ile bu yıldan itibaren her yıl “26 Nisan Dünya Pilotlar Günü” olarak kutlanmaya başlanacak.

Bu yıl ilk kutlaması Türkiye’de yapılacak olan etkinliğe Beyrutta kaçırılan Türk Pilotları , Lübnan Havayolu Pilotları Birliği Başkanı ve 7 Şubatta yaşanan korsan tehdidine rağmen uçağı başarıyla indirmeyi başaran TALPA 2. Başkanı Kpt. Plt. İlyas Karagülle konuşmacı olarak katılacaklar.

Etkinlik Pazar günü saat 10:00'da Taksim'deki Atatürk Anıtı'na çelenk koyma töreninin ardından  19:00'da Ataköy'deki Sheraton Otel'deki Dünya Pilotlar Günü Balosu gerçekleştirilecek. Etkinliğin ikinci gününde ise  SoloTürk’ün gösterileri ve Hezarefen havaalanında yapılacak piknik yer alacak.

ulusalkanal.com.tr


Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar