banner864

E. Albay Sezer'in ailesi Ulusal Kanal'a konuştu 17 Temmuz 2014, 17:47

Kumpas davalarından en çok etkilenenler, milli kurumların yanı sıra, hedef alınan kişilerin aileleri oldu. Sözde casusluk davasının 1 numarası olmakla suçlanan emekli Albay İbrahim Sezer'in ailesi yaşadıklarını Ulusal Kanal'a anlattı. Baba Sezer'in en çok onuruna dokunan davaya verilen isim, "Askeri Casusluk ve fuhuş" iddiası. Anne Fevriye Sezer'in beklentisi ise Ramazan Bayramı'nı evladıyla geçirebilmek.

İstanbul "Askeri Casusluk" davasında mahkum ettiği 43 komutan, eğer aksi bir karar çıkmazsa bu bayramı ailelerinden uzakta geçirecek.

Onlardan biri de casusluk davasının bir numarası olduğu iddia edilen emekli Albay İbrahim Sezer'in ailesi. Sezer'in anne ve babası Ulusal Kanal'a konuştu, süreçte yaşadıklarını anlattı.

Kendisi de emekli asker olan baba Kazım Sezer'e en çok davaya verilen isim, "Askeri Casusluk ve Fuhuş" iddiası dokunmuş.

Ailelerin bağrına düşen ateş o kadar büyük ki, özgürlükle bile sönmeyecek diyorlar. En büyük umutları kumpasçıların millete hesap vermesi.

Ramazan Bayramı yaklaşırken ailelerin gözleri Anayasa Mahkemesi'nde.

Anne Fevriye Sezer'in dileği sadece kendi oğlunun değil, kumpaslarla hedef alınan herkesin bayramı ailesiyle geçirebilmesi...

Ailelerin mağduriyetleri anlatmakla bitmiyor, ancak umutla geleceğe bakıyor, özgürlüğün geleceği günleri bekliyorlar.

Haber: Özer SÜRMELİ
Kamera: Akın KARA


ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

S. Aldemir Özant :

merak etmeyin, bu dünyada kim ne yaparsa, yaptığının karşılığını görmeden gitmeyecek. ailelerinin bu durumu gerçekten zor ama er ya da geç gerçek adalet yerini bulacaktır...

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder