banner864

E. Orgeneral Saldıray Berk Vatan Partisi'nde 08 Mayıs 2015, 10:59

3. Ordu ve EDOK Komutanlığı yapan E. Orgeneral Saldıray Berk, Vatan Partisi’ne katıldı. Vatan Partisi saflarına katılan Berk, “Neden Vatan Partisi’ne katıldığını” şu satırlarla anlattı:

Neden Vatan Partisi

Büyük Atatürk ve Kuvayi Milliye ruhu bu çatı altında bulunduğu için Vatan Partisi’ndeyim.

Cumhuriyetin temeli olan Altı Ok’a sahip çıkıldığı, Büyük Kurtarıcı’nın cumhuriyeti emanet ettiği, Türk Gençliği ve Mustafa Kemal’in askerleri bu çatı altında bulunduğu için Vatan Partisi’ndeyim.

Gerçek Türk milliyetçileri bu çatı altında birleştiği, deneyimli ve genç kadrosuyla ülke yönetimine talip olduğu için Vatan Partisi’ndeyim.

Ülke bütünlüğü ve tam bağımsızlık idealine sahip çıkıldığı için Vatan Partisi’ndeyim.

Ayrıca her zaman vatan sevgisi ve özveri timsali olarak gördüğüm Genel Başkanımız Sayın Doğu Perinçek’in bulunduğu çatı olan Vatan Partisi’ndeyim.

Vatanseverleri ve ülke geleceğinden kaygı duyanları bu çatı altına bekliyorum.

Saygılarımla.
7 Mayıs 2015

Saldıray Berk


E. Orgeneral Saldıray Berk kimdir?
1968 yılında Kara Harp Okulundan, 1969 yılında Topçu ve Füze Okulu’ndan mezun olmuştur. 1976 yılına kadar Kara Kuvvetlerinin Topçu birliklerinde görev yapmıştır. 1978 yılında Kara Harp Akademisinden mezun olmuş, 2. Kolordu Karargahı ve 39. Tümen Karargahlarında Plan Subayı ve Şube Müdürlüğü görevlerini yürütmüştür. Kara Harp Okulunda öğretim üyeliği ve Kara Kuvvetleri Karargahında Plan Subaylığı yapmıştır. Daha sonra 3 yıl Moskova Kara Ataşeliği, Kara Kuvvetleri Komutanlığında Şube Müdürlüğü ve 39. Topçu Alay Komutanlığı yapmıştır. 1995 yılında Tuğgeneral olarak 2. Ordu Karargahında, Bakü Silahlı Kuvvetler Ataşeliği ve 1. Piyade Tugay Komutanlığı yapmıştır. 1999’da Tümgeneralliğe yükseltilerek, Kara Kuvvetleri Denetleme Başkan Yardımcısı, Genelkurmay Personel Daire Başkanlığı ve 23. Jandarma Sınır Tümen Komutanlığı görevlerinden sonra 2003 yılında Korgeneralliğe terfi etmiştir. Bu rütbede Genelkurmay Personel Başkanı ve 4. Kolordu Komutanlığı yapmıştır. 2007 yılında Orgeneralliğe terfi ederek 3. Ordu Komutanlığı ile Kara Kuvvetleri Eğitim Komutanlığı görevlerini yapmıştır. 2011 yılında kadrosuzluk nedeniyle emekli olmuştur.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

zeki özten :

saldıray berk paşamla çalışmak bir şeref dir o kadar adaletli vatan sever aslarını seven yardımcı olan komutandır Allah uzun ömürler versin seni seviyoruz paşam

Hasan Tokmak :

2007'de Erzincan a Orgeneral rütbesiyle 3. Ordu Kmt. olarak atandıklarında, son 3 ayımı konut haberciliklerini yaparak geçirmiştim. Kendileri tam bir vatanperver, israfı sevmeyen, çevresine (özellikle köy okullarına) duyarlı, inanılmaz derecede mütevazi (ki bunu zamanında emrindeki bir "çavuş" olarak söylüyorum), tam bir aile babasıdır.

DURSUN YILMAZ :

hari̇ka haber,tebri̇kler vatan parti̇si̇ ve saygilar paşamiza.

ilhan demir :

sevgili saldiray beerk seninle gurur duyuyoruz seni seviyoruz

Adil Aydın :

ordumuz daima halkının yanında olmuştur. onlar milletimizin asil, mert yüzleridir.

mdd :

vatan görevine hşgeldiniz

E. Özaydin :

vatan partisinin aldigi oy önemeli degil ,ama durdugu yer daha önemli , ülkemizi bölmek isteyen dis düsmanlarin icteki usaklarina karsi bir savas cepesidir , bu taríhi gercegin altini önce bir cizelim , gücünü topayinca da ülke bütünlügü savasina gireriz,

tahsin değirmenci :

cumhuriyeti yıktırmama ve vatanı savunma cephesinde şimdi daha güçlüyüz atatürk devrimine daha yakınız kararlılığımız bir kez daha perçinlendi

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar