Edirne'de maden ocağında göçük 29 Aralık 2014, 23:40

Edirne'nin Uzunköprü ilçesinde bulunan bir kömür madeni ocağında göçük meydana geldi.
Edirne'nin Uzunköprü ilçesinde bulunan bir kömür madeni ocağında göçük meydana geldi.

Edirne’nin Uzunköprü ilçesinde meydana gelen göçükte yerin 50 metre altında kalan maden işçileri vardiya arkadaşları tarafından sağ salim kurtarıldı.

uzunkoprugurses.com'un haberine göre, Uzunköprü’ye bağlı Maksutlu köyünde özel bir şirkete ait maden ocağında göçük meydana geldi. Göçükte 6 madenci mahsur kaldı. Yerin 50 metre altında meydana gelen göçükte mahsur kalan 6 madenciyi kurtarmak için civar madenlerde çalışan madenciler arkadaşlarının yardımına koştu. Madencilerin kurtarma çalışmaları yetersiz kalınca köylülerde yardıma koştu. 1 Saat süren çalışmalar sonrası göçük altında kalan 6 işçi vardiya arkadaşları ve köylülerin çabalarıyla sağ salim kurtarıldı. İşçilerin yara almamaları ise herkesi sevindirdi.

Mahsur Kalan Madenci O Anları Anlattı

Uzunköprü İlçesinde meydana gelen maden ocağındaki göçük sonucu 6 madencinin mahsur kaldığı kazada kömür ocağında mahsur kalan madenci Fehmi Altay, o korku dolu anları anlattı.

Maksutlu Köyündeki maden ocağında işçi olarak çalışan Fehmi Altay,’’ Maden Ocağının 50 metre altında çalışma yaptık ve vardiyamızın bitmesi için madenin dışarısına çıkmaya başladık. Madenden 35 metre ilerlediğimizde önümüzde taş yığını vardı. Biz hiç panik yapmadık 6 arkadaş yolumuzu açmak için çalışma yaptık. Diğer madenci arkadaşlarımızda yardıma koşmuşlar ve onlarda taşı yukarıdan kaldırma çalışması yapmışlar. Yaklaşık 1 saat süren çalışmalar sonrası madenden kurtulduk. Şuanda sağlığımızda iyi çok şükür yara olmadan kurtulduk’’dedi.

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar