banner864

Efkan Ala'dan Öcalan açıklaması 18 Ekim 2014, 16:07

İçişleri Bakanı Efkan Ala, Amasya'da basın mensuplarının sorularını yanıtladı.
İçişleri Bakanı Efkan Ala, Amasya'da basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Bir gazetecinin Abdullah Öcalan'ın cezai şartlarının iyileştirilmesi ile ilgili sorusu için Bakan Ala, "Bu ağır sorunun önünü tıkamaya çalışan çeşitli aktörler olacaktır. Bu sorunu kökten çözmek hedefine katkı sağlayabilecek ve milletimizin de aleyhine olmayacak adımlar atarız yolumuza devam ederiz. O adımın atılması gerekiyorsa da o adım atılır ama milletin bu sorununun tamamen çözümüne katkıda bulunacaksa" diye yanıt verdi.


Bakan Efkan Ala, "Biz bu sorunu çözerek Türkiye'nin yoluna devam etmesini istiyoruz. Bunun adını da çözüm süreci olarak koyduk. Bu 77 milyonun lehine olan kimsenin kaybetmeyeceği herkesin kazanabileceği bir süreçtir. Bu süreçte yolumuza devam ederken önümüze çıkan engellerin bertaraf edilmesi fırsatların değerlendirilmesi yönünde adımlar atıyoruz. Her adım attığımızda bir sonraki atacağımız adım kolaylaşıyor. Zorlaşmıyor. Bu ağır sorunun önünü tıkamaya çalışan çeşitli aktörler olacaktır. Bu sorunu kökten çözmek hedefine katkı sağlayabilecek ve milletimizin de aleyhine olmayacak adımlar atarız yolumuza devam ederiz. O adımın atılması gerekiyorsa da o adım atılır ama milletin bu sorununun tamamen çözümüne katkıda bulunacaksa" ifadelerini kullandı.

Yorumlar

cenap aytepe :

bu adımları millete açıklıyarakj atın birşeyi iyi bilinki cani 35 bin insanımızı ve kundaktaki yavrularımızı öldürdü türk adaleti kararını verdi abd. bozdu ..halk sessizce seyrediyorsa biat ettiğini sanmayın .bu halk kurtuluş savaşı veren .bu halk emperyalist güçleri çanakkale boğazına gömen halk .bunu her zaman hesabınızın kıyısında tutun.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar