banner864

Efkan Ala'dan sert açıklama 07 Ekim 2014, 23:15

IŞİD'in Ayn El Arap'ta ki ilerleyişini bahane ederek Türkiye'de eylem yapan PKK'lılara Hükümet kanadından sert tepkiler geldi. İçişleri Bakanı Efkan Ala "Şiddetin misliyle karşılık bulacağını" söyledi. Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan ise olaylara Müsamaha gösterilmeyeceğini" açıkladı.
IŞİD'in Ayn El Arap'ta ki ilerleyişini bahane ederek Türkiye'de eylem yapan PKK'lılara Hükümet kanadından sert tepkiler geldi.  İçişleri Bakanı Efkan Ala "Şiddetin misliyle karşılık bulacağını" söyledi. Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan ise olaylara Müsamaha gösterilmeyeceğini" açıkladı.

Terör örgütü PKK yandaşlarının, IŞİD'in Ayn El Arap'taki ilerleyişini bahane ederek Türkiye genelinde başlattığı ayaklanmaları, İçişleri Bakanı Efkan Ala bu sözlerle değerlendirdi. HDP'nin tezkereye ret oyu verdiğini hatırlatan Ala şiddetin çözüm yolu olmadığını söyledi.

Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan'dan da bir açıklama geldi. "Halkımızın huzurunu kaçırmaya yönelik her türlü şiddet eylemi ve Vandalizme karşı kesinlikle müsamaha gösterilmeyeceği çok iyi bilinmelidir." diyen Akdoğan "Türkiye dışında yaşanan ve bizim doğrudan müdahil olmadığımız olayları bahane ederek çözüm sürecinde kırılganlık üretmek sorumsuzluktur." ifadelerini kullandı.ulusalkanal.com.tr

Etiketler

Yorumlar

gökhan günay :

akıl dışı tutum mu? siz değilmiydiniz bunları kırmızı halıyla karşılayan, ayaklarına savcı yollayıp, atatürk portrelerinin indirildiği mahkemelerde yargılayan, askeri polisi tutuklarken bunları vatansever ilan eden. misliyle karşılık verilecekmiş, biyerlerimle gülesim geliyor. kurşuna tazzikli su ile müdahale misliyle karşılık...

cenap aytepe :

yarattınız .yaşattınız .büyüttünüz .eline .okul kitabı değil silah verdiniz .çözün bakalım çok bilmişler

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar