banner864

Egemen Bağış yine makara yaptı! 28 Kasım 2014, 15:37

'Bakara Makara' ve rüşvet iddialarıyla hafızlarda yer edinen, adı Soruşturma Komisyonda 'şüpheli' sıfatıyla geçen eski Bakan Egemen Bağış, kutusundan çıkanı açıkladı. Bağış, 'Pakette çikolata ve gömlek vardı' dedi ve ekledi: "Hediye Türk geleneğidir."
 Egemen Bağış… Eski Avrupa Birliği Bakanı… Bakara makara sözleri ve hakkındaki iddialara üzerine Bakanlık sıfatının önüne eski ibaresi eklenen siyasetçi. Rıza Razzab ile olan ilişkisi hediyeleşme boyutuna taşınan Bağış, Soruşturma Komisyonunda şüpheli sıfatıyla anılıyor.

İddialara göre Zarrab kuryeleri aracılığı ile Bağış'ın evine bir kutu göndermişti. Gönderiyi kabul eden eski Bakan tam hatırlamamakla birlikte kutusundan çıkanı da açıkladı. O pakette çikolata veya gömlek vardı.

3 avukatıyla birlikte soruları cevaplayan ancak muhalefet vekillerinin sorularını kendisiyle ilgisi olmadığını öne sürerek yanıtsız bırakan Bağış "Hediye Türk geleneğidir" dedi.

Muhalefet vekillerinin Bağış'a yönelttiği bazı sorulara çoğu kez başkaları yanıt verdi. Bir AKP'li üyenin, muhalefetin sorusu üzerine araya girerek "500bin dolar para çikolata kutusuna sığar mı" diyerek tepki gösterdiği öne sürüldü.

Zarrab'ın yakınlarına vize almaları için yardımcı olduğunu kabul eden Bağış, gazetecilere 'hakkındaki isnat ve iftiralar hakkında komisyona bilgi verdiğini' söyledi. Eski Bakan, komisyonun 'Türkiye'nin şeffaflaşması ve kamuoyu vicdanının tatmin edilmesi adına hayırlı olmasını' da diledi.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

T.C vataninin bekcileri :

insallah bir gun o makaraya saracsk biri bu millet icinden cikar

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder