banner864

''Eğer böyle bir şey varsa bu suçu birlikte işlediler'' 13 Aralık 2014, 15:45

Cumhuriyet Halk Partisi Malatya Milletvekili ve Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, her gün 4 saatten fazla konuşan bir Cumhurbaşkanı olduğunu belirterek, “Geçmişte faili meçhul cinayetleri paralel yapı işledi dedi.
Cumhuriyet Halk Partisi Malatya Milletvekili ve Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, her gün 4 saatten fazla konuşan bir Cumhurbaşkanı olduğunu belirterek, “Geçmişte faili meçhul cinayetleri paralel yapı işledi dedi. Burada aslında kendini açığa verdi. Eğer böyle bir şey varsa bu suçu birlikte işlediler. Daha önce kol kola yürüdükleri paralel yapı dedikleri örgüt işlemiş ise buradan cumhuriyet savcılarına sesleniyorum, ihbarda ve suç duyurusunda bulunuyorum” diye konuştu.

CHP Malatya Milletvekili ve Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, 2015’in haziran ayında yapılacak olan milletvekilliği genel seçimleri öncesi Muğla’da partililer ile bir araya geldi. CNS Tesisleri’nde düzenlenen basın toplantısına Ağbaba’nın yanı sıra, Manisa Milletvekili Özgür Özel, Muğla Milletvekili Nurettin Demir, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, ilçe belediye başkanları, il ve ilçe yönetim kurulu üyeleri katıldı.

Konuşmasında savcılara seslenen Ağbaba, “Her gün 4 saat konuşan bir Cumhurbaşkanı var. Dün dedi ki, geçmişte faili meçhul cinayetleri paralel yapı işledi dedi. Burada aslında kendini açığa verdi. Eğer böyle bir şey varsa bu suçu birlikte işlediler. Daha önce kol kola yürüdükleri paralel yapı dedikleri örgüt işlemiş ise buradan Cumhuriyet Savcılarına sesleniyorum, ihbarda bulunuyorum ve suç duyurusunda bulunuyorum. Burada 12 yıldır iktidarda olan şu anki mevcut Cumhurbaşkanı da suçludur: Bu iddialar Cumhuriyetin savcıları tarafından araştırılmalı” diye konuştu.

Ağbaba, sözlerini şöyle sürdürdü;

“Şimdi ne tartışılıyor; 'Osmanlıca liselerde zorunlu ders olsun'. Çağdaş ülkelere bakın neler tartışılıyor. Bir de bizim yaşadığımız memlekette neler tartışılıyor. Osmanlıca bu saatte mecbur olsa ne olur, olmasa ne olur? Onların hesaplaşmaya çalıştıkları şey başka. Hesaplaşmaya çalıştıkları, laik eğitim sistemi. Her fırsatta bunu yapıyorlar.”

Aykut Kurt/Muğla
ulusalkanal.com.tr

Etiketler

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar