banner864

Eğitime AK darbe 20 Kasım 2013, 19:10

AKP, eğitim sistemini tamamen iktidar denetimi altına almak üzere harekete geçti. Milli Eğitim Bakanlığı, ders kitaplarının eğitim-öğretime uygun olup olmadığına karar veren Talim Terbiye Kurulu'nun "onay" yetkisini, elinden almaya hazırlanıyor. Düzenleme yasalaşırsa ilkokul, ortaokul ve lise kitaplarının, bundan sonra Bakanın onayından geçmesi yeterli olacak.
1930'lu yıllardan bu yana, ders kitaplarının eğitim-öğretime uygun olup olmadığına karar veren Talim Terbiye Kurulu'nun "onay" yetkisi, elinden alınıyor. Milli Eğitim Bakanlığı'nın üzerinde çalıştığı yeni düzenlemeye göre, Talim Terbiye Kurulu devreden çıkarılacak. İlkokul, ortaokul ve lise kitaplarının onaylanmasıyla ilgili tek söz sahibi, Milli Eğitim Bakanı olacak. 

Düzenleme yasalaşırsa, Talim Terbiye Kurulu bundan sonra ders kitaplarını yalnızca inceleyecek, kitaba onay yetkisi ise Bakan ya da Müsteşar'da olacak..

Talim Terbiye Kurulu'nun devreden çıkarılmasıyla, okul kitaplarının belirlenmesi tamamen siyasi iktidara devredilmiş olacak. 

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

misafir :

akpnin amacı tc -ni koyun sürüsüne çevirip çobanlık yapmak!yürümez recep

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar