banner864

Ekmeleddin İhsanoğlu'nu bakın kim önermiş! 17 Haziran 2014, 09:39

Ekmeleddin İhsanoğlu'nun isminin Amerika'dan geldiği ortaya çıktı. İhsanoğlu'nu Kılıçdaroğlu'na, Brookings Enstitüsü Başkan Yardımcısı Kemal Derviş önerdi. Üçlü, İstanbul'da başbaşa yaptı ve o gizli toplantıda mutabakata varıldı. İhsanoğlu ismi, CHP ve MHP'nin üst yönetiminden bile sır gibi saklandı.
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, MHP Genel Başkanı Bahçel ile üzerinde uzlaştıkları adayı açıkladı. Ancak o adayın isminin Amerika'dan geldiği ortaya çıktı.

Milliyet'in haberine göre, Ekmeleddin İhsanoğlu ismini Kılıçdaroğlu'na Brookings Enstitüsü Başkan Yardımcısı Kemal Derviş verdi.

24 Mayıs'ta Kılıçdaroğlu'nun adaylık teklifi götürdüğü Kemal Derviş, Ekmeleddin İhsanoğlu'nu önerdi. Derviş, "Çağdaş, laik aynı zamanda mütedeyyin kesimin de sıcak baktığı bir isim olan Ekmeleddin İhsanoğlu'nu değerlendirmenizi öneririm" ifadelerini kullandı. Derviş, "Sizi Ekmeleddin Bey ile biraraya getirmek de isterim" dedi. Derviş, aracı olarak Kılıçdaroğlu ile İhsanoğlu'nu biraraya da getirdi.

Derviş, Kılıçdaroğlu ve İhsanoğlu, parti yöneticilerinden bile sır gibi saklanan bir akşam yemeğinde biraraya geldi. 12 Haziran tarihli gizli toplantı İstanbul'da yapıldı ve 2 saat sürdü.

Ekmeleddin İhsanoğlu ismini ortaya atan Kemal Derviş, Türkiye'de Amerikan politikalarının egemen kılınması çalışmalarıyla tanınıyor. Derviş'in başkan yardımcısı olduğu Brookings Enstitüsü, Amerika'nın dış politikası ve savaş planlarına yön veriyor. Enstitü ayrıca Amerika'da savaş yanlısı Neoconlar'a yakınlığıyla biliniyor.

ulusakanal.com.tr

Yorumlar

misafir :

çatıdan sızan karbonmonoksit gazı bu ülkeyi zehirler.amerika ve ingiltere şarkısını söyler.bizim ana muhalefet gıvıra gıvıra oynar. eskiden koalisyon hükümeti kurulurdu. şimdi muhalefet kuruluyor.

misafir :

islam örgütü'nün başına rte ve gül önerdi bu kişiyi. truva atı. ben bu adaya oy vermeyeceğim. bahçeli ve kılıçdaroğlu ve bu iki partinin üst seviyedeki yöneticileri bu seçimi de kaybedince istifa etsinler topluca! benden oy yok!

Reyhan kala :

kılıçdaroğlu abd den uzaklaş atatürk'e yaklaş

uzaktan :

daha ne kadar oyuna geleceksiniz, rte yetmedi yenisini musallat ediyorlar.

MERAL KAZAN :

kemal devise neden inaniyorlarki, bu adam cia nin birinci ajansi. sayin bulent ecevitide zor duruma getiren o idi.

tc öz :

bu vesile ile türkiye tamamen batmistir vatan millete büyük gecmis olsun artik yüz sene sonra belki bir atatürk ruhlu biri cikarda kurtarir güzelim vatanimizi

Halil Ibrahim :

diktatör dedik karsi koyduk,sivil diktatör buldular.hak,hukuk demokrasi dedik,imam,molla,papaz,haham buldular. hukuk fakülteleri neden acildi ?

abrek :

e normal bir sonuc tablosu.. yoksa kılıçdaroğlu ne bilir bu eklemeddini.. perincek'in dediği gibi kulagına fısıldandı birilerince.. ve o biri de ortay acıktı iste.. amerikanın chp'yi dönüştürme bilirkişisi kemal derviş..

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder