banner864

El Kaide tehdit etti, AKP kapıları açtı 06 Ekim 2013, 11:29

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu'nun 'dostlarım' dediği gruplar arasında yer alan el Kaide terör örgütü AKP hükümetini tehdit ederek Cilvegözü ve Öncüpınar sınır kapılarını açtırdı
Aydınlık / Ankara

Türkiye’nin Cilvegözü ve Öncüpınar sınır kapılarını kapatması sonrasında El Kaide’nin Türkiye'yi tehdit etmesi üzerine sınır kapıları açıldı. Hatay Milletvekilleri Refik Eryılmaz ve Hasan Akgöl Türkiye’nin Suriye’de işlenen suça ortak olduğunu belirterek, AKP’nin paçasının El Kaide’nin elinde olduğunu söylediler.

AKP, El Kaide’nin Cilvegözü ve Öncüpınar sınır kapılarının Suriye tarafındaki Bab'ul Hava ve Bab'ul Selam kapılarını ele geçirmesine gelen tepkiler üzerine bu kapıları Suriye’ye giriş çıkışlara kapatmıştı. Bu durum Suriye’de Esad yönetimine karşı silahlı savaş yürüten El Kaide’nin tepkisine yol açtı. Kapılardan büyük rantlar sağlayan terör örgütleri Türkiye’yi tehdit etmeye başladılar. El Kaide’nin Suriye’deki uzantılarından Irak ve Levant İslam Devleti (ISIL), açıkça Türkiye’yi tehdit ederek süre verdi. Örgüt adına yapılan açıklamada, Türk hükümetini, Bab'ul Hava ve Bab'ul Selam sınır kapılarını açmaması halinde intihar saldırıları düzenlemekle tehdit etti. Saldırılarda Ankara ve İstanbul gibi büyük şehirlerin hedef alınacağı bildirildi.

Örgüt adına yayınlanan bildiride, Başbakan Erdoğan'a da sınır kapılarını açması için 30 Eylül Pazartesi gününe kadar süre verildi.

AKP kapıları açtı
Bu tehditten sonra AKP’nin sessizce kapıları açtığı belirlendi. Kapılardaki görevliler Suriye’ye geçişlerin başladığını belirtirken ilk geçen TIR’ların yardım malzemeleri olduğunu bildirdiler. Kapı görevlileri “TIR’lar kontrol edildi mi? İçinde silah var mı?” sorusuna ise yanıt vermekten çekindiler.

Konu ile ilgili olarak açıklama yapan Hatay milletvekilleri Refik Eryılmaz ve Hasan Akgöl de kapıların açıldığını doğruladılar. Eryılmaz ve Akgöl, “1 Ekim günü iki sınır kapısını da aradık. TIR’ların Suriye tarafına geçişleri başlamış. Kapılar Ankara’dan gelen talimatla açılmış” dediler. Eryılmaz ve Akgül şunları söylediler:

“Sınırlar 18 Eylül’de kapatıldı. El Kaide’ye bağlı terör grupları tehdit bildirisi yayınladı. Kapılar terör örgütleri için çok önemli. Hem kaçakçılıktan para kazanmak için, hem de Suriye tarafına silah sevkiyatı için. Hemen arkasından AKP kapıları açtı. Hükümet El Kaide’nin tehdidin boyun eğdi. Ama bu burada bitmez. Tehdit ve şantaj bundan sonra da devam edecektir. AKP, El Kaide ve diğer terör örgütleriyle birlikte suç işledi. Şu anda paçası da El Kaide’nin elinde. Terör örgütleri ile içli dışlı. Aralarında arabuluculuk yapıyor. El Kaide Türkiye içinde de istediği gibi at oynatıyor.”
Kimyasalda izler Türkiye’ye yaklaşıyor

Bölge ülkeleri İran, Irak, Lübnan, Mısır ve Rusya federasyonunun terör konusunda Türkiye’yi suçladıklarına da dikkat çeken Eryılmaz ve Akgöl, Suriye’de kullanılan kimyasal silahlarla ilgili izlerin de adım adım Türkiye’ye yaklaştığını ifade ettiler. Rusya Federasyonu’nun BM denetçilerine sunduğu belgelerin Türkiye’nin başını belaya sokacağı iddialarının daha sık gündeme gelmeye başladığına dikkat çeken Eryılmaz, “Biz başından beri bu günlere gelineceği uyarısı yapıyorduk. Hatay güvenlik şehri iken terör merkezi oldu. Ekonomik sıkıntılar bir yana güvenlik ve huzur kalmadı. Sade Hatay değil diğer sınır boyları da aynı. AKP örgütleri de artık ayağa kalkmalı ve bu gidişe dur demelidir. Bu ülke hepimizin” diye konuştu.

 AKP'nin 'dostu'ydu tehlikeli oldu
Suriye'deki bütün silahlı çeteleri daha önce 'dost' ilan eden Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, terör eylemlerinin ardından önceki hafta yaptığı açıklamada 'El Kaide'nin gelecek sene çok daha büyük bir grup olma riski var' demişti. Başbakan Erdoğan da Pakistan'daki saldırılarının ardından El-Kaide'yi eleştirmişti.  
Etiketler

Yorumlar

mustafa kemal atatürk :

cumhuriyetimizi kuran ve kuruluşunda kanı bu topraklarda akan tüm şehitlerimize andolun bu vatanı biz satmayız satırmayız elbet bigün hesabı sorulacaktırvatan hayinlerinden hayin kimi bu ülkeyi bölmeye çalışanlar

kor :

nerdesin devlet demiyorum.once allahim sen bu musluman devleylerini serlerden koru.sana el acip yalvariyoriz yarabbi'sen yardim eyle. uyanin turkiye

mdd :

işte sizin dostlarım dediğiniz eli kanlı teröristler, türkiye'nin her hangi bir yerinde bu teröristler tarafından yapılacak saldırının sorumlusu akp hükümetidir.

serkan acarel :

bir devlet teröristlere boyun egerse, o zaman o devlet bitmistir.

Metin birginal :

Hepsinin Allah bildiği gibi yapsın

fadime ay :

bir devlet el kaideye boyun eğiyor.allah yardımcımız olsun

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar