banner864

Elektrik kesintisi istifa getirdi 06 Nisan 2015, 10:21

Bakan Yıldız, Türkiye Elektrik İletim A.Ş (TEİAŞ) Genel Müdürü'nün görevinden istifa ettiğini ve bazı görevlilerin de açığa alındığını açıkladı.
Enerji Bakanı Taner Yıldız, geçtiğimiz hafta salı günü yaşanan elektrik kesintisi ile ilgili konuştu. Bakan Yıldız, bağlantı hattı çalışmaları nedeni ile 5 tane iletim hattının devre dışı kaldığına işaret etti.

Bakan Yıldız “Toplam 7 hattın üzerinde, gerek arıza gerek salınımdan kaynaklı güç salınımı gerekçesi ile devre dışı kalıyor. Doğu ile Batı’nın bağı devre dışı kalıyor. Toplam 12 saniye içinde birbirine tetikliyor.” ifadelerini kullandı.

Bakan Yıldız “Teknik bir arıza olmakla birlikte, bir işletim hatası olduğu tarafımızdan değerlendiriliyor” dedi.

TEİAŞ GENEL MÜDÜRÜ İSTİFA ETTİ

Ayrıca Bakan, TEİAŞ Genel Müdürü Kemal Yıldır'ın görevinden istifa ettiğini açıkladı. Bazı görevlilerin de açığa alındığını bildirdi.

Bakan Yıldız, kesintinin yaşandığı sürenin mühendislik açısından uzun bir süre olmadığına işaret ederek, kesintinin nedenini ortaya çıkarmak için yürüttükleri çalışmayı dün akşam itibari ile tamamladıklarını belirtti.

Bakan Yıldız “Bu teknik arıza bir iletim hattında başlamıştır. Bununla ilgili bütün detaylar teknik taraflar ile paylaşılacaktır” dedi.

Ayrıntılar geliyor..

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

yakup yavuzer :

tıpkı açılım ve de ,çözümünüz'ün tanımları gibi akıllara ziyan bir yığın boş laf bunlar!...

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder