banner864

Eleştiri oklarının hedefinde olan kadın konuştu 11 Nisan 2014, 18:11

Eleştiri oklarının hedefi olan Pınar Kür konuştu. Açıklamalarının arkasında olduğunu söyleyen Kür, "Örtünmeyle özgürlüğü eşdeğer görenler derin bir kavram kargaşası içinde" dedi.
Yazar Pınar Kür, "soyunan ve örtünen kadın arasında fark görmüyorum" açıklamalarından sonra eleştirilerin hedefi oldu.

Pınar Kür, çok tartışılan bu açkılamalarından sonra Aydınlık'a konuştu. Kür, açıklamalarının arkasında durduğunu söyledi.

Yazar, hedef alındığı o sözleri için, "Örtünmeyle özgürlüğü eşdeğer görenler derin bir kavram kargaşası içinde" dedi. Kendine yöneltilen eleştirilere, "Analitik düşünce yeteneği olmayanların duyduklarını da anlamadığı ortaya çıktı" diyerek yanıt verdi.

Pınar Kür, hedef alınmasına rağmen kadın derneklerinin suskun kalmasını da olağan karşıladı.

Artık örtünmeyi “normal” görme modası var ya, o yüzdendir herhalde. İnsanın üstünü baştan ayağa kapamakla nasıl özgür olabildiğini anlayabilmiş değilim.

Kür, kendini faşitlikle suçlayanlara da "Birilerinin 'ileri demokrasi' hakkında ileri geri konuşma hakkı var da benim kendimi ifade etme hakkım yok mu?" yanıtını verdi.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

Nalan Han :

Babanın veya kocanın baskısını õrtünerek engelleyip , Nasılsa kapalıyım artık bana kimse bişey demez mantığıyla õzgür olduklarını sanıyorlar

tuncay koksal :

benim yıllarca anlatmak isteyip de anlatamadığım nokta.çabut un altına gizlenerek nasıl özgür hissediyorlar anlamak mümkün değil.kocaları(eşleri)kandırıyor kapatarak onlarda kapanarak özgür olduklarını zannediyorlar

MSS :

doğrudur ama, ikisi de cahilliğinden, erkeklerin isteği yüzünden böyle davranır. kendine saygısı olan bir kadın geleceğini (anne olabileceğini, iş yaşamını, çevresinin ona saygısını) düşünerek çırılçıplak poz vermez. aynı davranış biçimi ve nedenler örtünen kadın için de geçerlidir.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar