banner864

Emekli Hakim Köksal Şengün, Zekeriya Öz'ün kaçmasını değerlendirdi 13 Ağustos 2015, 20:07

Ergenekon davasının ilk mahkeme başkanı olan Köksal Şengün, eski savcı Zekeriya Öz'ün yurt dışına kaçmasıyla ilgili konuştu. "Çok üzüldüm" diyen Şengün "Bir hukukçunun yurtdışına o şekilde gitmesi hukuk adına kabul edilecek bir şey değil" dedi. Çarpıcı bir açıkalama da Ermenistan'a kaçan Öz'ün yakın akrabasından geldi.
Türkiye gündemine oturan Ergenekon kumpasının ilk mahkeme başkanı emekli hakim Köksal Şengün, davanın savcılarından Zekeriya Öz'ün yurtdışına kaçması hakkında konuştu.

Telefonla katıldığı televizyon programında soruları yanıtlayan Şengün, Zekeriya Öz’ün kaçışına üzüldüğünü söyledi.

Şengün, "çok üzüldüm. Bir hukukçunun, bir savcının yurtdışına o şekilde gitmesi hukuk adına kabul edilecek bir şey değil. Yazık. (...) Görüyorsunuz işte üç-beş yılda Türkiye Cumhuriyeti'nin ana temeli olan hukuku ne hallere getirdik.(...) Kaçar adımlarla giden bir kişi... Bu kişi Türkiye Cumhuriyeti'nin başsavcı yardımcısı. Çok yazık, çok yazık..." ifadesini kullandı.

Ermenistan'a kaçtığı belirtilen eski savcı Zekeriya Öz'le ilgili bir değerlendirmede Bursa'da yaşayan kuzeni'nden geldi.

Kuzen Yusuf Öz "kaçması şık olmadı" dedi.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

Malik boyraz :

daha dune kadar sokaklarda hepimiz ermeniyiz diyorlardiya bu adam biraz fazla ciddiye almis onun icin oraya tuymus yoksa baska maksati yoktur yani

esipa :

eeee demekki turkiyede bosuna hapise yattan vatadas enaiiiiiii.Turkiye curumus bir dev agaç bugun olmasada yakinda dev agac dusecek.

sydneyden turan :

dunyada kacanlarin hepsi suclu vede gunahkardir kacmayipta ne yapacakti.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder