banner864

Emekliye kötü haber 01 Eylül 2014, 18:23

Emeklilikte yaşa takılanlara kötü bir haber var. Onlar, emekli aylıkları bağlanana dek, sağlık primlerini devletin karşılamasını istiyordu, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ise "eşitsizliğe yol açar" diyerek bunu reddetti.
Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'ten emeklilikte yaşa takılanlara üzücü bir haber geldi. Şimşek yaşa takılanların sağlık sigortası primlerinin devlet tarafından ödenmeyeceğini söyledi.

Emeklilik bekleyen milyonların hayali 8 Eylül 1999 tarihinde çıkarılan yasa ile suya düştü. Kişilerin, emekli olabilmeleri için belli bir yaşa ulaşmaları zorunlu tutuldu. Bir çok sıkıntı yaşadıkları için, emekli olana kadar Genel Sağlık Sigortası primlerini devletin ödemesini istiyorlardı. Ancak sevindirici gelişme yaşanmadı.

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek emeklilikte yaşa takılanların bu taleplerini değerlendirdi. Şimşek "eşitsizliğe yol açar" dedi, yaşa takılanların sağlık primlerini devletin ödemeyeceğini söyledi.

ulusalkanal.com.tr

Etiketler

Yorumlar

Burak Karabel :

Akp gelmeden once Adalet vardi, hukuk vardi! DEVLET vardi! Simdi?

Yusuf Demir :

i̇nsanlarımız, emekliliği hak edinceye kadar çalışıp, prim ödemişler. "emekliliği hak kazandınız, ancak şu yaşı beklemeniz gerekiyor" diyerek, beklemeye almışlar. mehmet şi̇mşek'i̇n gözü zate emekli̇leri̇n aldiklarinda. bi̇rde kendi̇ aldiği maaşa baksin? ekonomi̇yi̇ emekli̇lermi̇ bozuyor, yoksa dolarlari, ayakkabi kutularina i̇sti̇fleyenlermi̇? akp gelmeden önce herşey çok daha güzeldi̇.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar