banner864

Emine Ülker Tarhan, CHP’den istifa etti! İşte istifa gerekçesi 31 Ekim 2014, 15:23

CHP Ankara Milletvekili Emine Ülker Tarhan bugün öğlen saatlerinde kamuoyuna yaptığı yazılı bir açıklama ile partisinden istifa ettiğini duyurdu.
CHP Ankara Milletvekili Emine Ülker Tarhan bugün öğlen saatlerinde kamuoyuna yaptığı yazılı bir açıklama ile partisinden istifa ettiğini duyurdu.

Tarhan açıklamasında şunları söyle:

"Ülkemizin içinde bulunduğu savaş tehlikesini de içeren koşullar nedeniyle çocuklarımızın geleceği açısından olağanüstü önem kazanan 2015 genel seçimleri öncesi partide demokrasinin işletilmesi, seçim yenilgileri ve özellikle de cumhurbaşkanlığını ilk turda iktidara teslim eden hatalardan dersler çıkartılıp, ciddiyetle yol haritası çizilmesi için yaptığım çağrıyı görmezden gelerek, kurultayı bir koltuk kapma yarışına çeviren;

Kurucusunun büyük fedakarlıklarla inşa ettiği devletin yıkılıp, diktiği ağaçların sökülüp, yerine, adına “ak” denilen ucube sarayda somutlaşan otoriter bir devletin kurulması girişimini ve cumhuriyetin köşkünün, hanedan sarayına dönüştürülmesini sessizce izleyen;

Türkiye’nin iç ve dış tehditlerle karşı karşıya olduğu, iş ve terör cinayetleri ile sarsıldığı bu çok kritik dönemde sorumsuz çağrılar, tutarsız tezkere söylemleri, belirsiz politikalar ile halkımızın duyarlılıklarından kopuk muhalefet anlayışında ısrar edeceği anlaşılan CHP yönetiminin olası vahim tercihlerini değiştiremeyeceğimi anladığımdan, iktidar umudu da hedefi de bulunmayan yanlış ve zayıf politikaların parçası olmamak için büyük umutlarla geldiğim CHP’ den istifa ediyorum.

Emine Ülker TARHAN

Ankara Milletvekili"

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

Güler cengiz :

ben de çok sevindm çünkü Atatürkün emanet ettiği CHP bu CHP değil

E.özaydin :

bence yanlis bir hareket , chp de kalip ,chp yi türkiyenin ilerici ve kemalist güclerin cumhuriyeti savunan güclerin birlik cepesi yailmaliydi,

mahmut çevik :

kutlarım en sonun da chp iç yüzünü görebildiğinize göre bir gelişme olacaktır.

ahmet mesekiran :

Bu onurlu durusunuzu destekliyorum gelecekteki calismalarinizda Rabbim yar ve yardimciniz olsun....

ozan şahin :

emine ülker tarhan'ın bu cesur ve onurlu davranışını kutluyor,kendisini en kısa zamanda ''milli kurtuluş öncüleri'' arasında görmeyi umut ediyorum.

Gürkan Kesen :

CHP ye oyverenler her seyin farkin da..durusunuzu kutluyorum. Ama bu durusu yeni bir parti veya sizin cizginiz de olan var olan bir parti de gostermenizi bir gorev bilmenizi temenni ediyorum. Sadece bize isaret edin. Bu istifanın anlam kazanması gerekiyor. Hepimizin beklentisi oldunuz artik. Top sizde. Saygılarımla.

güney çelik :

sayın tarhan'ın söylediği gibi iktidar hedefi ve umudu bulunmayan chp'den istifasını yürekten kutluyorum.o zaman halkın umudu olabilecek bir seçeneği acilen yaratmak için kolları sıvamak gerekir.

Güzin özügür :

yerinde tesbitlerinizle size olan sevgim daha çok arttı....Atatürkçü duruşunuzla sizlere güveniyoruz....yolunuz açık olsun oyum bulunduğunuz yerde olacaktır Allah yardımcınız olsun aydınlık insanlar yanınızdadır

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar