banner864

Emine Ülker Tarhan'dan Kılıçdaroğlu'na sert eleştiri 18 Nisan 2014, 15:26

CHP yönetiminin Fethullah Gülen cemaatine yakınlığı, partide sert eleştirilere neden oldu. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu kadın milletvekilleriyle toplantı yaptı. Ankara milletvekili Emine Ülker Tarhan'ın "Seçimlerde işbirliği içinde göründük. Kesin bir dille de reddetmeliydiniz, tepki göstermeliydiniz. Ama böyle yapmadınız" dediği belirtildi.
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, kadın milletvekilleriyle yaptığı toplantıda yerel seçim sonuçlarını değerlendirdi. Kadın milletvekilleri, Gülen cemaatiyle işbirliği konusu üzerinden parti yönetimine sert eleştiriler yaptı.

Kadınlardan oluşan 16 üst düzey parti yöneticisi ve milletvekilinin katıldığı toplantıya, Ankara Milletvekili Emine Ülker Tarhan'ın sözleri damga vurdu. Seçim sonuçlarını "hezimet" olarak değerlendiren Tarhan, CHP'nin cemaat politikasını sert sözlerle eleştirdi.

"Cemaat AKP ile suç ortağı, 12 yıldır müttefik. Ancak siz ve parti yöneticileri, cemaate karşı sert tavır almadığı için bizim üzerimize yapıştı. Çıkıp, cemaate sert eleştiri getirilseydi, böyle olmazdı."

Tarhan, Kılıçdaroğlu'nun Ergenekon Savcısı Zekeriya Öz'e sahip çıkan açıklamalarına da tepki gösterdi.

"Zekeriya Öz'ün neredeyse heykelini dikecektik. Kaç masumun kanına girdiğini hatırlamıyoruz, sahip çıkacağımız başka hukukçu mu yoktu? "

Kılıçdaroğlu, toplantıda eleştirilere "Oy veriyorlarsa niye veriyorsunuz demeyiz" yanıtını verdi. Kılıçdaroğlu bugün de Parti Meclisi sonrasında kameralar karşına geçti.

Kılıçdaroğlu, kadın milletvekillerinin eleştirilerine de yanıt verdi.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

GÜLER YİLMAZ :

efendi̇m çok doğru bi̇z seçi̇m yanliş yaparak kayipeti̇k aynen emi̇ne ülker tarhanin söyledi̇kleri̇ne zamaninda katilip tepki̇ verseydi̇k ama verdi̇kte yalniz karşi taraf anlamadi veya baski altinda di̇nlemedi̇ noludu bey sonu i̇şte ... böyle oldu ama bu bi̇lgelerle yola devam aydinlik günler bi̇i̇m canlar bravooo tebri̇kler ve alki̇şlar emi̇ne hani̇ma geleceği̇mi̇zi̇n cumhurbaşkani çok değerli̇ buz askerde öyle canlar i̇ncelerde öyle bi̇zde karnlik yok yasak aydinlik günler hepi̇mi̇ze canlar

Ali :

Gerçekleri söylemiş Emine hanım Çok haklı

doğan Sögüt :

Sayın Tarhan eleştirilerinizde kesinlikle hakklısınız ama sonuç olarak sizde bu partide görevli biri olarak neden daha önce bu konuları bir ara gelip konuşmuyorsunuz.ilde bir başarısızlık söz konusu olduğunda sesiniz çikiyor buda doğru bir davranış biçimi değildir. Genel başkanınızla bu politikanın doğru olmadığını baştan konuşun ki o zaman daha faydalı olacağını düşünüyorum.

Dilek Tunç :

İşte gerçek bir Cumhuriyet Kadını tebrik ediyorum

zafer gundogdu :

Deniz baykal olsaydi dik dururdu bu ulke deniz baykal'i bir lideri harcadi sonuna kadar haklisin emine hanim

H.K :

chp ye çok yakışan bir milletvekili.icraatlarına bayılıyorum.güven veriyor.

Müslüm :

elbet her seyin degerlendirilmesi gerekir fakat bilinen bir gercek varki chp orgütu calismiyor herkes sy kilisdaroglu gibi calissaydi beklenen sonuc alinirdi. gerisi disardan gazel okumakdir.

Burhan Kutlu :

çok değerli milletvekili türkiye cumhuriyeti milletvekilinin nasıl davranması gerektiğinin di̇k duruşlu canlı örneği tebrik ediyorum. ülkem adına gurur duyuyorum y-chp yide kınıyor ve çok acı çekiyorum

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder