banner864

Emniyet kırmızı alarmda! 29 Nisan 2014, 12:38

El Kaide bağlantılı Eş Şebab terör örgütünün Türkiye'de eylem yapacağı bilgisini alan Emniyet, alarm durumuna geçti. İl Emniyet Müdürlüklerine gönderilen uyarı yazısında, örgütün Somali kökenli bir üyesinin eylem yapmak için Türkiye'de görevlendirdiği belirtildi, önlem alınması talimatı verildi.
"El Kaide Türkiye'de eylem yapacak" bilgisi, Emniyeti harekete geçirdi.

Kenya ve Somali'de kanlı eylemlere imza atan Eş-Şebab örgütünün, Türkiye'de eylem yapacağı bilgisi İl Emniyet Müdürlüklerine gönderilen uyarı yazısıyla ortaya çıktı.

Milliyet Gazetesi'nin haberine göre, Emniyet Genel Müdürlüğü, il emniyet müdürlüklerine gönderdiği yazıda "Eş-Şebab örgütünün Türkiye'yi hedef aldığını, eylem yapmak amacıyla Somali kökenli Kanada vatandaşı Jamal Mohammed Dirie'yi görevlendirdiğini" bildirdi.

Yazıda, eylemcinin bu yıl içinde Ankara'daki ABD Büyükelçiliği ya da Türkiye'deki bir başka hedefe yönelik eylem gerçekleştirmek maksadıyla Ankara'ya gelebileceği ifade edildi.

Uyarı yazısında, eylemcinin Somali kökenli göçmenlerin pasaportlarını ele geçirerek, diğer eylemcileri de Türkiye'ye sokabileceği bilgisi yer aldı.

Emniyet Genel Müdürlüğü, il müdürlüklerinden eylemlere yönelik istihbarat çalışmalarına ağırlık verilmesini istedi.

ulusalkanal.com.tr

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar