Emniyet Müdürü'ne hain pusu: 2 polis şehit 10 Ekim 2014, 18:03

Yaktılar, yıktılar... Okullar, sağlık ocaları, dükkanlar, araçlar, Atatürk büstleri ve Türk Bayrağı'nın ardından, teröristler namluyu güvenlik güçlerine doğrulttu. Bingöl'de PKK saldırısıyla 2 polis şehit oldu. PKK'lılar, Bingöl'de İl Emniyet Müdürü Atalay Ürker'e uzun namlulu silahlarla saldırdı. Ürker saldırıda ağır yaralandı, yardımcısı Atıf Şahin ile başkomiser Hüseyin Hatipoğlu ise şehit oldu.
Kentleri savaş alanına çeviren PKK; Atatürk büstü ve Türk Bayrağı'nın ardından güvenlik güçlerini hedef aldı. Bingöl'de 2 polis şehit düştü.

Bingöl Emniyet Müdürü Atalay Ürker, kent merkezinde olaylar nedeniyle tahrip edilen işyerlerinde inceleme yapıyordu. Tam bu sırada bir araç yaklaştı. Araçtan otomatrik silahlarla doğrudan polislerin üzerine ateş açıldı. Koruma polislerinin ateşle karşılık vermesi üzerine, teröröistler olay yerinden kaçtı. Geride iki şehit bıraktı. Saldırıda Emniyet Müdür Yardımcısı Atıf Şahin ve Komiser Hüseyin Hatipoğlu şehit oldu. Ürker ve koruması Uğur Atlı ise yaralandı.

Ürker, ilk müdahalenin ardından ambulans uçakla Ankara'ya sevk edildi. Teröristlerin yakalanması için operasyon başlatıldı. Saldırıyı gerçekleştirdikleri belirtilen 6 teröristten 4'ü ölü, 2'si sağ ele geçirildi.

Şehitler için Bingöl'de cenaze töreni düzenlendi.

Törenin ardından memleketlerine uğurlanan şehitlerin baba ocağında yas vardı. Emniyet Müdür Yardımcısı Atıf Şahin'in naaşı memleketi Ankara'ya nakledildi.

Ankara Kocatepe Camii’nde cenaze namazı kılınan Şahin Karşıyaka Mezarlığı’na törenle uğurlandı.

Amasya doğumlu olan Komiser Hüseyin Hatipoğlu'nun naaşı yarın defnedilecek.

ulusalkanal.com.tr

Etiketler

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar