banner864

Emniyet'te yolsuzluk 12 Ocak 2014, 17:41

17 Aralık operasyonu sonrası AKP ve cemaate ait yolsuzluk dosyaları karşılıklı olarak ortaya dökülmeye başladı. Polis Bakım ve Yardım Sandığı'ndaki 465 milyon liranın kayıp olduğu iddia edildi. Cematin kontrolünde olduğu ileri sürülen POLSAN'a bağlı 10 şirketten 8'i son 2 yılda kar etmedi.
 17 Aralık fırtınasının ardından AKP ve Cemaat tarafına ait olduğu belirtilen yolsuzluk dosyaları bir bir gündeme gelmeye başladı. Bir iddia da Emniyet Sendikası Başkanı İrfan Çelik'ten geldi. Çelik'e göre Polis Bakım ve Yardım Sandığı'nda 465 milyon liranın kayıp.

Yenşiafak Gazetesinin haberine göre, POLSAN'a bağlı 10 şirketten 8'i son 2 yılda kar etmedi. Cemaatin denetiminde olduğu ileri sürülen Polsan'ın toplam zararının 25 milyon liranın üzerinde olduğunu belirtildi.

POLSAN, kendi bünyesinde 10 şirket barındırıyor. Bu şirketlerden 5 bin lira sermayeyle kurulan İZAMSAM AŞ, POLSAN tarafından yaklaşık 300 bin liraya satın alınması dikkat çekmişti. Emniyet Sen Başkanı Çelik, POLSAN'daki hukuksuz uygulamalar hakkında suç duyurusunda bulunduklarını ancak 1 saat içinde takipsizlik kararı verildiğini belirtti.

ulusalkanal.com.tr


Etiketler

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar