banner864

Emniyet'teki F tipi örgütlenmeyi raporlaştıran Eski Emniyet Müdürü sessizliğini bozdu 16 Ocak 2014, 22:18

Emniyet'teki Fethullahçı örgütlenmeyi 15 yıl önce isim isim raporlaştıran Eski Ankara Emniyet Müdür Cevdet Saral, sessizliğini bozdu. Saral, ilk cemaat raporunu yazdıklarından üç gün sonra Fethullah Gülen'in Amerika'ya kaçtığına dikkat çekti. Saral, "Bir cemaat önderi, hasımların faaliyetlerini öğrenmek için bir istihbarat teşkilatı kurmaktan söz ediyorsa, cemaat önderi olmaktan çıkıp örgüt lideri olur" ifadelerini kullandı.
Emniyet'teki Fethullahçı örgütlenmeyi 15 yıl önce raporlaştırdı, hedef tahtasına oturtuldu. 1999 tarihli "Fethullah Gülen ve Işık Tarikatı" raporuyla olay yaratan Eski Ankara Emniyet Müdürü Cevdet Saral, uzun bir aranın ardından sessizliğini bozdu.

Yeni Şafak'a konuşan Saral, raporla Gülen'in Amerika'ya kaçması arasında bağ olduğunu belirtti.

“15 Mart 'ta (1999) cemaat yapılanması ve Fethullah Gülen'in yaklaşımlarına yönelik 1. analiz raporumuzu İstihbarat Daire Başkanlığı ile Teftiş Kurulu Başkanlığı'na gönderdik. Bu raporun İstihbarat Daire Başkanlığı'na ulaşmasının ardından burada bir panik oluştuğuna dair bize haberler gelmeye başladı. 18 Mart'ta da Fethullah Gülen apartopar ABD'ye gitti”

Saral, Gülen'in bir örgüt lideri olduğuna dikkat çekti.

“Bir cemaat önderi, hasımların faaliyetlerini öğrenmek için bir istihbarat teşkilatı kurmaktan söz ediyorsa, cemaat önderi olmaktan çıkıp örgüt lideri olur. Bir cemaat önderi, niçin istihbarat teşkilatına ihtiyaç duyar ki!”

Cevdet Saral, Fethullahçıların örgütlenmesini de anlattı. Cemaat mensuplarının TSK, MİT ve Emniyet'e takiyye ve kamufle yöntemlerini kullanarak sızdıklarını belirtti.

Fethullah Gülen'in 20 yıl önceki meşhur konuşmasına da değindi Saral.

“Adliye'de ve Mülkiye'de nasıl örgütlenileceğinin yöntemlerini ve bu örgütlenmenin hedefini, ayrıca nasıl bir istihbarat örgütü kurulması gerektiğini, hem istihbarata karşı koymak hem de istihbaratın hangi alanlarda kullanılacağını profesyonelce izah ediyor”

ulusalkanal.com.tr
 
Etiketler

Yorumlar

Ercan Kozanoğlu :

bu adamın yaptiği her şey zamanında raporlaştirildi.hepsi̇ni̇ zamam zaman aydinlikta okuduk,ulusal kanalda di̇nledi̇k ama geldi̇ği̇mi̇z yere bakarmısınız.hakliliğimiz ortaya çikti ama bi̇r çok zaman geçti̇ aradan.

Recep TOPBAŞI :

Günaydın. Hiç mi vicdan yok. Neden bu güne kadar sustunuz. Yada bugün konuşuyorum ama "çıkarlarımız çakışıp sıkıntı yaşayınca birbirlerini sattılar" diye düşünürler aklınızdan geçmedimi. Ne yerine koyuyorlar bizi anlamış değilim. El ele verip Türkiye Cumhuriyetini düşürdükleri şu hale bak. Ama sistemin değişmesi gerektiğinin, çok bütük sıkıntılar çekip tam bağımsız olmamız gerektiğinin fatkındayız.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar