banner864

Emniyet'ten çarpıcı YDG-H raporu 03 Ocak 2015, 15:28

Emniyet Genel Müdürlüğü Terör ve İstihbarat Daireleri, PKK'nın kolu olan YDG-H'ye ilişkin çarpıcı bir rapor hazırladı. Raporda, PKK'nın polis gücü olarak kullanılan yapılanmanın kemik kadrosunun, dağdan inip teslim olan örgüt üyelerinden oluştuğu belirtildi.
Doğu ve Güneydoğu bölgesinde, 2013'ten bu yana faaliyet gösteren PKK'ya bağlı YDG-H ile ilgili çarpıcı bir rapor hazırlandı.
Emniyet Genel Müdürlüğü Terör ve İstihbarat Dairelerinin hazırladığı raporda, PKK'nın YDG-H'yi polis gücü olarak kullandığı vurgulandı. Rapora göre, YDG-H'nin kemik kadrosunu dağdan inip güvenlik güçlerine teslim olan teröristler oluşturuyor.

Örgüt eylem talimatlarını doğrudan Kandil'den alıyor. Eylemsizlik sürecinde olan PKK'nın yerine kurulan YDG-H sayesinde iki farklı silahlı grup yaratıldığı rapora yansıdı. Açılım süreci ile sınır dışına çekilen PKK'nın eylemlerini YDG-H üzerinden gerçekleştirdiği kaydedildi.

Raporda, YDG-H'nin amacı "şehir merkezlerinde yapılacak halk ayaklanmasını yönlendirmek" olarak gösterildi. Pişmanlık yasasından faydalanarak serbest bırakılan PKK'lılar YDG-H'ye katıldı.

YDG-H Diyarbakır'daki silahlı eylemler, Cizre'deki HÜDA-PAR çatışması, Mardin’deki ‘intikam’ tugayları ve Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgesinde yol kontrolleri gibi yasa dışı eylemleri yönetiyor.

ulusalkanal.com.tr
Etiketler

Yorumlar

Plan isliyor :

akli basinda birisi bu hakikatlari coktan anladi, ne yazik ki anlamayanlar fazlalikta

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar