banner864

Emsal karar 13 Ekim 2013, 19:14

Kadın cinayetiyle ilgili bir davada ilk kez karısını öldüren koca için ceza indirimi yapılmadı.
 Metin Cihangir eşinin kendisini sosyal paylaşım istesinde aldattığını iddia etti. Sincan Ağır Ceza Mahkemesi, kadına ait hesapların incelenmesini redderek cinayet suçunun bu iddiadan bağımsız olduğuna karar verdi. Cihangir, müebbet hapis cezası aldı.

Ankara'da yaşayan 34 yaşındaki iki çocuk annesi Gönül Dilekçi, eşinden şiddet gördü, boşanmak isteyince de bıçaklandı.

Dilekçi'nin eşi Metin Cihangir, sadece iki ay tutuklanıp, serbest bırakıldı. Cihangir cezaevinden çıkar çıkmaz Gönül Dilekçi'yi tehdit etmeye başladı.

13 Ocak 2013'te Metin Cihangir, Dilekçi'nin kaldığı evin çatısından içeri girdi, eşini 4 yerinden bıçaklayarak öldürdü. Cinayet sonrası kayıplara karışan Cihangir bir süre sonra yakalandı.

Ankara Sincan 1'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılanan Cihangir, eşinin kendisini aldattığını savundu, Facebook yazışmalarını delil olarak gösterdi. Ancak mahkeme kadın cinayeti davalarında örnek olacak bir karar verdi ve kadına ait hesapların incelenmesini redetti.

Mahkeme suçun bu iddiadan bağımsız olduğuna karar verdi, Cihangir'e indirim uygulamadan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verdi.ulusalkanal.com.tr

Etiketler

Yorum Gönder