banner864

Enerji Bakanı Taner Yıldız elektrik kesintisinin nedenini açıkladı 02 Nisan 2015, 12:22

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, elektrik kesintisine ilişkin açıklama yaptı. Yıldız, "İzmir Ailağa’daki santralların çıkması böyle bir çöküşe neden oldu. Vakayı okuyoruz ama araştırmalarımız devam ediyor" dedi
Türkiye'nin tamamına yakınını etkileyen elektrik kesintileri ile ilgili Enerji Bakanı Taner Yıldız açıklama yaptı.

Yıldız, "İzmir Ailağa’daki santralların çıkması böyle bir çöküşe neden oldu. Vakayı okuyoruz ama araştırmalarımız devam ediyor. Bütün bu 3 tane olumsuzluğun aynı ana denk gelmesi nedeni 33 yıldır işi iletim olan arkadaşlarla konuştuğumuzda böyle bir olasılığın şu ana kadar olmadığını kast ettiler." dedi.

İşte Enerji Bakanı Taner Yıldız'ın açıklaması

Depremle bir kısım çökmeler olmuştu 1999’da. Trafo merkezleriyle fiziken bir darbe olmuştu. Bu sistem Avrupa’nın ikinci büyük şebekesidir. Toplam 1.2 mliyon kilometrelik iletim ve dağıtım hattı olan atmosferi açık bir işletmedir. İster teknik gerekçelerle ne olursa olsun bunu…

Sistem kendisi korumak için frekans seviyelerini gerilim salınımlarını gözlemliyor. Ve bunu lokalize etmek için bu şekliyle çalışıyor. Türkiye’nin geneline sirayet etmesin diye. ENSO-E kapsamında senkron çalışma da böyle davranıyor. Aliağa Bölgesi’ndeki yapınan frekansla birlikte olduğunu gözlemledik. Bunu tetikleyen nedenin ne olduğunu bir müdahale mi teknik gerekçemi manipülasyon mu olduğunu söylemiyoruz şu an.

Hürriyet

Yorumlar

Mustafa ÖZDAĞ :

evet bakan efendi, sizden önce bu ülkede kozmik odalara girilmedi, böylesine komplo teorileri yazılmadı, soygun talan bu denli yapılmadı, suçsuz yere insanlar hapislere atılmadı, oy çalınarak başa geçilmedi. kim bilir daha ne planlarınız var ki buna izmir' i alet etmeye çalışıyorsunuz.

Mağdur :

kedidir kedi.

mustafa cenap aytepe :

ülkemizde böyle ağzınızla ifade ettiğiniz olaylar sizden önce hiç olmadı .....

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder