banner864

Enerji Bakanı'nda kesinti açıklaması 01 Nisan 2014, 11:30

Enerji Bakanı Taner Yıldız, yerel seçimde oy sayımı sırasında yaşanan elektrik kesintileriyle yapılan eleştirileri reddetti. "Trafoya kedi girdi" diyen Yıldız, kesintilerin yaşandığı illerde çoğunlukla muhalefet partilerinin kazandığını hatırlattı.
"Elektrik kesintileirnden herhangi bir mana çıkartmaya çalışanları şiddetle reddediyorum."

Enerji Bakanı Taner Yıldız, yerel seçimde oy sayımı sırasında birçok ilde yaşanan elektrik kesintileri ile ilgili konuştu. "Trafoya kedi girdi" diyen Yıldız, kesintilere genel olarak hava şartlarının neden olduğunu söyledi.

"Doğu Akdeniz'de Adana, Mersin, Osmaniye, Hatay ve Gaziantep'te 75-80 kilometre rüzgarın hızının geçtiği bir alanda yaşadı bugünü, 30 Mart'ı."

Yıldız, "elektrik kesildi seçim sonuçları değişti" eleştirilerini reddetti.

"Gaziantep ve Adana'nın çok az bir kısmındaki elektrik keisntisinin haricinde, il merkezlerimizde 8-10 dakikayı geçen elektrik kesintileri yaşanmamıştır. O yüzden buna farklı bir mana giydirmeye çalışanları şiddetle reddediyorum."


Enerji Bakanı, elektrik kesintilerinin yaşandığı illerde genel olarak muhalefet partilerinin kazandığını hatırlattı.

"Toroslar bölgesinde 5 ilden bahsediyoruz, o beş ilin dördünde de muhalefet partileri kazanmıştır. Kendilerini de tebrik ediyoruz."


ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

t.c. adalet istiyooruz. :

Yazıklar olsun. Daha güzel bir yalan uydursaydın. Seçime gölge düşürdünüz. Sizler seçimi hırsızlıklarla mı kazandınız bundan önceki seçimleri öyle kazandınız mutlaka hakkımızı helal etmiyoruz.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder