banner864

Ensarioğlu'ndan çarpıcı açıklama 04 Aralık 2013, 09:56

AKP'nin Diyarbakır Belediye Başkan Adayı Galip Ensarioğlu, Başbakan Erdoğan'ın Kuzey Irak için Kürdistan demesinin ardından "Türkiye'de Kürtlerin yaşadığı coğrafyanın adı Kürdistandır" dedi.
AKP Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na aday olan Galip Ensarioğlu'na, katıldığı bir televizyon programında "Türkiye Kürdistan'ı" ifadesi soruldu. Ensarioğlu, "Kürdistan ifadesini kullanmaktan çekinmem. Türkiye’de Kürtlerin yaşadığı coğrafyanın adı Kürdistan’dır" dedi.


Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Başbakan Tayyip Erdoğan'ın Diyarbakır'da kullandığı "Kürdistan" kelimesinin parti içinde görüşülüp kararlaştırıldığını söyledi. (İlgili haber için görsele tıklayınız)


Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir katıldığı bir televizyon programında Türkiye'nin Güneydoğusu için "Türkiye Kürdistan'ı" ifadesini kullandı. (İlgili haber için görsele tıklayınız)


Başbakan Tayyip Erdoğan'ın Barzani buluşmasında söylediği "Kürdistan" sözü yargıya taşındı. (İlgili haber için görsele tıklayınız)işte AKP'nin Diyarbakır Belediye Başkan Adayı Ensarioğlu'nun o videosu:

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar