banner864

Erdoğan ABD'de 22 Eylül 2014, 16:44

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan Birleşmiş Milletler Genel Kurulu toplantısı için gittiği Amerika'da dikkat çeken görüşmeler yapacak. Erdoğan, Dünya Yahudi Kongresi ve Ermeli Klisesi Doğu Yakası Baş Piskoposu ile bir araya gelecek. Bir diğer görüşme de ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden ile...
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Birleşmiş Milletler Genel Kurulu genel görüşmelerine katılmak için New York'ta. Erdoğan, ABD ziyaretinde Dünya Yahudi Kongresi ve Ermeli Klisesi Doğu Yakası Baş Piskoposu ile dikkat çeken görüşmeler yapacak.

Erdoğan, ilk olarak 23 Eylül günü Birleşmiş Milletler 69'uncu Genel Kurul toplantısına katılacak. 24 Eylül'de de Genel Kurulu'da konuşacak. Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Ban Ki-mun'la görüşecek olan Erdoğan, ikili temaslarda da bulunacak. Erdoğan'ın İran, Irak, Lübnan, Filistin, Tunus ve Letonya Devlet Başkanları ile görüşmesi bekleniyor.

Erdoğan, ABD Başkanı Barack Obama’nın devlet başkanları onuruna vereceği resepsiyona katılacak ve ABD Başkan Yardımcısı  Joe Biden ile bir görüşme yapacak. Dünya Yahudi Kongresi heyeti, Ermeni Kilisesi Doğu Yakası Baş Piskoposu ve Amerika Müslüman Topluluğu ile bir araya gelecek.  ABD'nin önde gelen düşünce kuruluşlarından CFR'de konferansa katıldıktan sonra 25 Eylül Perşembe günü Amerika'dan ayrılacak.

ulusalkanal.com.tr
Etiketler

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar