banner864

Erdoğan Alman basınında 05 Şubat 2014, 18:33

Başbakan Almanya'da pek hoş karşılanmadı. Erdoğan'ın Berlin temaslarını değerlendiren Alman basını, Erdoğan'ın Almanya'dan eli boş döndüğünü yazdı. Avrupa Birliği konusunda umduğunu bulamayan Erdoğan'ın geziyi iç siyasetteki karışıklığı örtmek için düzenlediği belirtildi.
 Berlin'de TGB'nin protestosu ile karşılanan Başbakan Erdoğan'ın ziyareti Almaya basınında olumsuz değerlendirildi.

Alman basını Erdoğan'ın Almanya'dan eli boş döndüğünü, Avrupa Birliği üyeliği desteği için Merkel'den umduğu desteği alamadığını yazdı.

Alman Devlet Televizyonu ARD, "Merkel Erdoğan'ı başından savdı" başlığıyla verdiği haberinde, Almanya Başbakanı'nın Avrupa Birliği'ne destek konusunda soğuk yaklaştığını bildirdi.

Frankfurter Allgemeine Zeitung'un gündeminde de Avrupa Biliği'ne üyelik konusu vardı. "Merkel, Erdoğan'a pas vermedi" diyen gazete Türkiye'nin bu haliyle birliğe giremeyeceğini kaydetti.

Erdoğan'ın Almanya'da uysal bir görüntü verdiğini belirten Die Welt, Merkel'in buna rağmen AB'ye katılım konusunda katı bir duruş sergilediğini yazdı.

"Erdoğan Berlin'den yardım talep etti" diyen Süddetsche Zeitung, Türk ekonomisinin zayıflığına ve hükümetin yargı ile iktidar savaşında olduğuna vurgu yaptı.

ulusalkanal.com.tr

Yorum Gönder