banner864

Erdoğan Anayasa Mahkemesi'ne başvurdu! 18 Nisan 2014, 19:48

Bu kez Anayasa Mahkemesi'ne başvuran Başbakan Recep Tayyip Erdoğan oldu. Erdoğan, sosyal medyada gündeme gelen yolsuzlukla ilgili ses kayıtlarının içeriğinin engellenmesini istedi.
Bu sefer Anayasa Mehkemesi'nin yolunu tutan Başbakan Tayyip Erdoğan oldu.

Anayasa Mahekemesi'ne bireysel başvuruda bulunan Erdoğan, internette dolaşan yolsuzluk kayıtlarıyla ilgili hak ihlaline uğradığını savundu, 50 bin lira tazminat istedi.

Erdoğan, twitter'daki "başçalan" ve "ismailsaymaz" hesaplarının yanı sıra Taraf gazetesi yazarları Emrullah Uslu, Önder Aytaç ve Mehmet Baransu'nun kendisiyle ilgili montaj ses kayıtları yayınladıklarını iddia etti.

Söz konusu içeriklerle ilgili Ankara Sulh Ceza Mahkemesinin erişimin engellenmesine karar verdiği ve Telekomünikasyon İletişim Başkanlığına gönderildiği ifade edildi.

Dilekçede, seçim dönemi olması nedeniyle Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığına da müracaat edildiği ve kurulun da yayına erişimin engellenmesini kararlaştırdığı hatırlatıldı.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

Serap Arıkan :

Dinlemeler yasa dışıysa hesabı sorulsun. İçeriğinde adı geçen ve bi gayret sıfırlanmaya çalışılan milyarlarca lira da bu halkın alın teridir, onun da hesabı sorulsun

istaka35 :

"oğlum sıfırla" tapesindeki ses kayıtlarının incelenmesi ve sesin sahipleri kimlerdir, belirlenmesi için de başvurması gerekirdi.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar