banner864

Erdoğan ardı ardına reddedildi 15 Haziran 2015, 11:02

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın hükümeti kurma görevlendirmesi yapmadan önce liderlerle görüşme planına muhalefetten ret yanıtı geldi. Önce MHP Lideri Devlet Bahçeli, ardından CHP ve HDP Genel Başkanları böyle bir daveti kabul etmeyeceklerini açıkladı.
 Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın "hükümeti kurma görevi vermeden önce liderlerle tek tek görüşeceğim" diyerek açıkladığı plana muhalefetten ret yanıtı geldi.

Önce MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve HDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş böyle bir daveti kabul etmeyeceklerini açıkladı.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Sadece hükümet kurma yetkisi verilen kişi ile görüşürüm" diyerek kapıyı kapatmıştı.

Hürriyet gazetesinin haberine göre, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu görüşme teklifini yakın çevresine değerlendirdi. Kılıçdaroğlu, “Böyle bir görüşmeyi doğru ve gerekli görmüyorum. Erdoğan’ın bu isteği teamüllere de aykırı. Cumhurbaşkanı’nın bu yöndeki müdahalesinin anlamı yok” dedi.

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ’ın da Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın olası davetine karşılık verme niyetinde olmadıkları öğrenildi.

ulusalkanal.com.tr

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar