banner864

Erdoğan, Arınç'ı yine ters köşeye yatırdı 26 Temmuz 2014, 14:30

Başbakan Erdoğan emniyet içindeki F Tipi yapıya yönelik operasyonla ilgili gazetecilere konuştu. Erdoğan, Gülen Örgütü'ne yönelik MGK'da tavsiye kararı alındığını hatırlattı. Başbakan, F Tipi dinlemelerin karargah üssü olan "Türkiye İletişim Başkanlığı'nı keşke kurmasaydık" dedi.
Başbakan Tayyip Erdoğan emniyet içindeki İstanbul merkezli F Tipi operasyonu önceki gün Mersin dönüşü uçakta değerlendirdi. Gülen Örgütü'ne yönelik Milli Güvenlik Kurulu'nda alınan kararı hatırlattı.

Erdoğan, "Bu adımla (İstanbul'daki operasyon) birlikte inanıyorum ki zincirin halkaları gelişerek sökülmeye başlayacak. Burada yine inanıyorum ki birçok dosyalar ortaya çıkacak. MGK'da da bununla ilgili biliyorsunuz tavsiye kararı alındı. Orada zaten ulusal güvenliğimizi tehdit eden tüm unsurlara karşı mücadelenin başlatılması adımı atıldı." diye konuştu.

Gazeteciler Başbakan Erdoğan'a Bülent Arınç'ın Gülen Örgütü ile ilgili sarf ettiği "af dilerlerse düşünürüz" sözlerini hatırlattı.

Erdoğan, "Bizim öyle bir yetkimiz yok. Şu anda bu işin ucu nerelere gidiyor bunu daha bilmiyoruz. Ama bu işi öyle hafife aldığınız anda yarın bir başka yerden farklı şekilde palazlanırlar. Bülent Bey bunu neye dayanarak böyle söylemiş bilemiyorum. Ama şahsen ben yetkili makamda olduğum sürece asla... Çünkü çok insanlar mağdur oldu." dedi.

F Tipi dinlemlerde üs olarak kullanılan Türkiye İletişim Başkanlığı'nın kapatılması gerektiğini ifade eden Erdoğan, "Bizim TİB'i kaldırmamız lazım. Keşke biz bu TİB'i kurmasaydık. Kuruldu ama onların işgali altında. Bu TİB'in kalkmasından başka bir şey yok. Zaten MİT'imiz var mı bizim? Var. Emniyet istihbaratımız var mı var. Ne gerek var TİB'e?" şeklinde konuştu.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

Saban Capulcu :

akp'nin icinde bülent arinc gibi daha kactane gülen cemaatine mensup milletvekili var?

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar