banner864

Erdoğan, Avrupa Parlamentosu'nun kabul ettiği tasarı hakkında konuştu 16 Nisan 2015, 15:16

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Avrupa Parlamentosu'nun "soykırım" kararıyla ilgili açıklama yaptı. Edoğan "bu karar bizim için yok hükmündedir" dedi. Ancak AİHM'in Perinçek-İsviçre davasında aldığı kararı yine gündeme almadı
Erdoğan konuyla ilgili olarak Parlamentolarda alınan kararlar bizim için yok hükmündedir. Türkiye'nin Ermenilerle bir sorunu yoktur. Ülkemizde 40 bin ermeni vardır. Ben bizzat geçen yıl 23 Nisan'da el uzattık. Ama elimiz havada kaldı’ ifadelerini kullandı.

Avrupa Parlamentosu'nun kararını bu sözlerle karşıladı. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, soykırım kararının ardından ilk açıklamayı yaptı.
"Soykırım gibi, geçmişte kesinlşikle olmamış bir şeyi mutlak gerçek gibi, Türkiye'ye kabul ettirmeye çalışanlar beyhude uğraşıyorlar. Bu konuda parlamentolarda alınan kararlar bizim için yok hükmündedir."

Kazakistan-Türkiye İş Forumu'nda konuşan Erdoğan, bu kararı alanların Ermenileri düşünmediğini, yapılanın Türk düşmanlığı olduğunu söyledi.
"Bugün 1915 olaylarını bahane ederek ülkemiz aleyhine kararlar alan  devletlerin kurumların, Ermenilerin hakkını hukukunu acılarını paylaşmak gibi bir dertleri kesinlikle yok. Bu tür kararlar, Ermeniler istismar edilerek Türkiye düşmanlığının dışa vurumundan ibarettir."

Cumhurbaşkanı, AİHM'in "Perinçek-İsviçre" davasında verdiği kararı yine gündemine almadı. Ve Ermeni vatandaşlara çağrı yaptı.
"Buradan Ermenilere dostluk çağrımı tekrarlamak istiyorum. Gelin tarihi tarihçilere bırakalım. Biz ortak çıkarlarımız, ortak geçmişimiz ışığında kendimize yeni bir gelecek inşa edelim."

ulusalkanal.com.tr
Etiketler

Yorumlar

Sibel Erden :

merhaba, akp ve erdogan karsi cikiyormus gibi görünebilir. 2002 de alman medyasi söylemisti. erdogan, türkiyenin icinde ve diksinda bagimsiz bir kürdistana ve ermenistana olumlu bakiyormus. sayin arslan bulut hakli. bir daha söylüyorum bop devam isliyor. saygilarimla

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar