banner864

Erdoğan Bayraktar da istifa etti 25 Aralık 2013, 13:24

İçişleri Bakanı Muammer Güler ve Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan'ın ardından Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar da istifasını açıkladı. Bayraktar hem bakanlık hem de milletvekilliğinden istifa etti. Bayraktar, "Soruşturma dosyasındaki imar planları Başbakan'ın onayıyla yapıldı. Başbakan'ın da istifa etmesi gerektiğine inanıyorum" dedi.
İçişleri Bakanı Muammer Güler ve Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan'ın ardından istifa eden bakanların sayısı üçe çıktı.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar NTV canlı yayınında bakanlık ve mileltvekilliğinden istifa ettiğini açıkladı. Bayraktar, Başbakan Erdoğan'ın da istifa etmesi gerektiğini söyledi.

Erdoğan Bayraktar, "Ben müsaadenizle basın açıklaması şeklinde çok kısa ifadelerde bulunmak istiyorum. 17 Aralık tarihinde yapılan operasyon dosyasında şahsımı rencide edecek veya izah edemeyeceğim hiçbir husus yok. Ancak Sayın Başbakan'ın istediği Bakanla çalışmak veya istediği bakanı görevden almak en tabi hakkıdır ve yetkisidir. Fakat rüşvet ve yolsuzluk ifadelerinin bulunduğu bir operasyon sebebiyle istifa ediniz ve beni rahatlatacak deklarasyonu yayınlayınız şeklinde tarafıma baskı yapılmasını kabul etmiyorum. Etmiyorum çünkü, soruşturma dosyasında var olan ve onaylanan imar planlarının büyük bir bölümü Sayın Başbakan'ın talimatıyla yapıldı. Bu minval üzere bakanlıktan ve milletvekilliğinden istifa ettiğimi açıklıyorum. Bu milleti ve vatanı rahatlatmak için sayın Başbakan'ın istifa etmesi gerektiğine inandığımı ifade ediyor, yüce milletime saygılar sunuyorum" dedi.

ulusalkanal.com.tr
Etiketler

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar