banner864

Erdoğan “bırakın“ dedi, BDP devreye girdi 09 Aralık 2013, 11:46

Diyarbakır'ın Lice ilçesinde dört asker dün akşam saatlerinde PKK'lılar tarafından kaçırıldı. Başbakan Tayyip Erdoğan'ın çağrısı üzerine devreye giren BDP'liler, kaçırılan askerleri alarak sabaha karşı Lice Kaymakamı'na teslim etti.
Diyarbakır'ın Lice ilçesinde iki astsubay ve iki uzman erbaş PKK'lılar tarafından kaçırıldı.

Dört PKK'lı dün akşam saatlerinde Fis Ovası mevkiinde yol kesti, araçlarda bulunan kişilere kimlik kontrolü yaptı.

Bu sırada araçlarda bulunan Astsubaylar Melik Dikyol ve Hakan Özer ile Uzman Erbaşlar Uğur Sert ve Ali Akdemir, PKK'lılar tarafından alıkonuldu. 3 aracı ateşe veren PKK’lılar kaçtı.

Başbakan Tayyip Erdoğan, olayın duyulmasının ardından açıklama yaptı.

BDP Diyarbakır İl Başkanı Zübeyde Zümrüt başkanlığındaki heyet de kaçırma olayının ardından harekete geçti. Bölgeye giden BDP heyeti, PKK'lılar ile temas kurdu. Dört asker, Yolçatı Köyü yakınlarında teslim alınarak saat 03.30 sıralarında Duru Jandarma Karakolu'na götürüldü. BDP heyeti dört askeri, Lice Kaymakamı Tunahan Efendioğlu ve beraberindeki askeri yetkililere teslim etti.

Öte yandan PKK'nın yol kestiği araçta bulunan bir polis memuru arama noktasında fark edilmedi. Polis memuru bir süre sonra Diyarbakır Özel Harekat Şube Müdürlüğü'ne gelerek kaçırılma olayıyla ilgili bilgi verdi.

ulusalkanal.com.tr

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar