Erdoğan bu sefer de Andımız'ın yazarını hedef aldı 08 Ekim 2013, 13:51

Başbakan Tayyip Erdoğan grup toplantısında açılım paketiyle ilgili konuştu. Türbanın kamuda serbest bırakılmasından övgüyle sözeden Erdoğan, türbanlı kamu çalışanlarını uyardı, "Provokasyonlara gelmeyin" dedi. Andımız'ı Hitler ve Stalin dönemi uygulamalarına benzeten Başbakan, Andın yazarı Reşit Galip'i hedef aldı. Erdoğan, "Reşit Galip, Türkçe ezan zulmünün de mimarlarındandır" dedi.
Başbakan Tayyip Erdoğan AKP Grubundaki sözlerine "Bugün yeni bir gün, yeni bir başlangıç" sözleriyle başladı.

Erdoğan, açılım paketine yenilerinin ekleneceğini söyledi. Başbakan, "Paket ne bir ilkitir ne de sondur. Bundan sonra güncellemeler olacaktır, ilaveler olacaktır" dedi.

Erdoğan, türbanı kamuda serbest bırakan yönetmelikle ilgili konuştu. Erğitimini yarıda bırakmış gözü yaşlı türbanlı kadınlardan bahseden Erdoğan, "Başörtülü çalışanşlarımza sesleniyorum. Süreci provoke etmeye çalıyanlar olabilir. Bu oyuna asla gelinmesin" dedi.

Erdoğan, Andımızın kaldırılmasıyla ilgili konuştu. Andımız'ı Soğuk Savaş günlerinden kalmış, Demir Perde ülkelerinde yaşatılmış bir uygulama olarak tanımlayan Başbakan, Türkiye'nin bu uygulamayı çok daha önce terketmesi gerektiğini savundu.

Erdoğan, Andımız'ın yazarı Reşit Galip'i hedef aldı. Başbakan, "Andımızın yazarı olan Reşit Galip, Türkçe ezan zulmünün mimarlarındandır" dedi. Hitler ve Stalin döneminde toplumu formatlamak için böyle uygulamalar yapılıyordu. Andımız gibi içeriği sorunlu, ırkçı, ayrımcı bir metin dünyanın hiçbir demokratik ülkesinde okutulmamaktadır. Her sabah Türküm demekle Türk olunmaz, her sabah doğruyum ve çalışkanım demekle çalışkan olunmaz" diye konuştu.
 
ulusalkanal.com.tr
Etiketler

Yorumlar

Batuhan :

demişki.."her gün çalışkanım demekle çalışkan olunmaz".. andımız konusunda böyle keyfi bir "hoşlanmama, çekememe içinde ." kısmen doğru.. "her gün müslümanın demekle müslüman da olunmuyor".. buna hepimiz şahidiz... ne mutlu türküm diyene ..

serkan acarel :

hayatim da bu kadar türk düsmanligi, türkiye cumhuriyeti düsmanligi, vatan düsmanligi, bayrak düsmanligi, and düsmanligi görmedim. erdogan, cok afedersiniz, atatürk ne yapmissa, resmen düsmanlik kusuyor. bence bu kadar düsmanlik sergileyen bir kisi tib bölümünde kesin psikolojik sorunlari olan kisiler de ispat edilir, yani kisacasi padisahimizin psikolojik sorunlari var.

Atila öztat :

cumhuryiyetin böylesine yıkıma uğramasını yaşamak çok açı !.... bu bekadan anlamsız ve büyük bir kin!..orta çağa dönüş!... fark edildiğinde çok geç olacak!...çok ama çok yazık !..halkımız kandırıldı!..

Aydin Yazar :

bizlerde bu ülkede yasayan atatürkcü, laik, devrimci, sosyal demokrat, milliyetci, vatansever olarak senden hukuk önünde hesap sormazsak yaziklar olsun bizlere. tabii türkiyeden amerikaya yada israile kacip gitmez isen!

ahmet sayan :

günde beş vakit camiye gitmeklede ahlaklı müslüman olunmuyor.ne yapacaksın ? onadamı ayar çekeceksin.önüne geleni provakatör sananlar sanırım hiç aynaya bakmıyorlar !

sezai solak :

arapca öğrenmek zorundamıyız,türküz türkce kullanırız....allah türkçe anlamazmı..

BÜLENT BİLGİN :

elin yunani polatliya kadar gelmişti,senin kadar siritmadi. son söz söylenmedi daha.and olsun yalvaracaksin cumhuriyetin gerçek savcilarinin önünde.

ulsen yetman :

andımızı anlamayacak kadar ğerıcı olduğunu kabul edıyorumda mılletvekıllığin bittikten sonra sıvıl bır vatandas olduktan sonra ne yapacaksın onu daa cok merak edıyorum rte.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar