Erdoğan da Davutoğlu da katılmayacak! 30 Ağustos 2014, 16:19

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ardından Başbakan Davutoğlu da Yargıtay'daki açılış törenine katılmayacak. Gerekçe olarak aynı saatte Bakanlar Kurulu'nun toplanması gösterildi.

Erdoğan da Davutoğlu da katılmayacak! paylaşan: ulusalkanal
Tayyip Erdoğan, "Metin Feyzioğlu varsa ben yokum" dedi. Yargıtay Başkanlar Kurulu da Metin Feyzioğlu'nun "Adli Yıl Açılış" törenine katılmasına ve konuşmasına karar verdi. 

Gözler Erdoğan'ın halefine çevrilmişti. Davutoğlu adli yıl açılış törenine katılacak mı katılmayacak mı sorusuna yanıt arandı. Bugün o sorunun yanıtı verildi. Aynı saatte Bakanlar Kurulu toplantısı yapılacağından Başbakan Davutoğlu da adli yıl açılış törenine katılmayacak. 

Pazartesi günü Türkiye Cumhuriyeti tarihinde bir ilke imza atılacak, hem cumhurbaşkanı hem de Başbakan Yargıtay'da yapılan adli yıl açılış törenine katılmayacak.

Davutoğlu yönetiminin bir saat ayarı da Güven oylamasında yaşanacak. Yeni hükümetin TBMM'deki güven oylaması süreci 1 Eylül'de başlayıp, 6 Eylül günü bitecek. Yani 6 Eylül'de oylama yapılacak. Bu tarih de CHP'nin olağanüstü kongresine denk getirildi.

ulusalkanal.com.tr
Etiketler

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar