Erdoğan'dan İzleme Heyeti çıkışı 20 Mart 2015, 10:04

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Ukrayna ziyareti öncesi açılım sürecinin geldiği aşama ile ilgili değerlendirme yaptı. Erdoğan, izleme heyetine olumlu bakmadığını söyledi
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Ukrayna ziyareti öncesi Atatürk Havalimanı'nda açıklamalarda bulundu. Konuşmasında İzleme Heyeti'ne de değinen Erdoğan, "İzleme Heyeti'ne olumlu bakmıyorum. Birilerini tatmin için bu işler yapılmaz." dedi.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, açılım sürecinde izleme heyeti oluşturulmasını bu ifadelerle değerlendirdi. Ukrayna’ya gitmeden önce gazetecilerin sorularını yanıtlayan Erdoğan, izleme heyetine olumlu bakmadığını söyledi.
"Bu olaya da ben olumlu bakmıyorum. Başbakanlığım döneminde de "Akil İnsanlar Heyeti'nden bir grubun gitmesine nasıl bakarsınız?" dediklerinde bunu doğru bulmadığımızı o zaman da söylemiştim. Aynı şeyi şimdi de söylüyorum. Bunlar doğru şeyler değil."

Erdoğan, "birilerini tatmin etmek için bu iş yapılmaz" dedi, sürecin MİT tarafından devam ettirilmesi gerektiğini söyledi.

Öte yandan, izleme heyeti olarak görev yapacak bazı isimler belirlendi. Deniz Ülke Arıboğan, Avni Özgürel ve Öztürk Türkdoğan gibi isimler heyette yer alacak. Ahmet Taşgetiren ve Hilal Kaplan’ın da heyette yer alması bekleniyor.

ulusalkanal.com.tr

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar