Erdoğan'dan sürpriz telefon görüşmesi! 05 Ağustos 2015, 18:23

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İran Cumhurbaşkanı Ruhani ile telefonda görüştü. İranlı mevkidaşına PKK ve IŞİD operasyonları hakkında bilgi veren Erdoğan, Suriye konusundaki bakış açısının değişmediğini de söyledi
Cumhurbaşkanı Erdoğan, İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani ile telefonda görüştü.

Görüşmede Ruhani'ye bölücü terör örgütü PKK ve IŞİD'e yönelik operasyonlar hakkında bilgi veren Erdoğan "Türkiye'nin ulusal güvenliğine yönelik terör tehditlerine karşı kayıtsız kalamayacağını" ifade etti.

Cumhurbaşkanı görüşmede, terör saldırıları karşısında Türkiye'nin BM Şartı'nın 51. maddesi uyarınca meşru müdafaa hakkını kullandığını ifade ederek "Atılan adımlar hakkında BM Güvenlik Konseyi üyeleri ve NATO Konseyinin bilgilendirildiğini de" belirtti.

Görüşmede bölge ülkelerindeki gelişmelerde ele alındı. Suriye ve Irak'taki istikrarsızlık ile kargaşa ortamının komşu ülkeleri olumsuz etkilediğini belirten Erdoğan, Suriye konusunda fikrinini değişmediğini belirtti. Cumhurbaşkanı "Esad iktidarda olduğu sürece Suriye'ye huzur gelmez" dedi.

İran Cumhurbaşkanı ise görüş ayrılıkları olsa da ikili ilişkileri güçlendirmeye önem verdiklerini belirtti.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

Ah Vatan :

Suriye için bakış açısının değişmemesi demek Büyük Kürdistan için Suriye'nin bölünmesine katkı sağlamaya devam edecek demektir.

emine :

ruhani gorusme sirasinda elinde sopa tutuyordu. ayrica isid operasyonunun planlayicisi emine erdogan.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar