banner864

Erdoğan: Gerekirse camiyi bile yıkarız 22 Ekim 2013, 15:41

Başbakan Erdoğan Üçüncü Boğaz köprüsü ve ODTÜ arazisinden yol geçirilmesine itiraz edenlere yüklendi. Erdoğan ormanların talan edilmesine karşı çıkanları "modern eşkiya" olmakla suçladı. Başbakan "yol geçecekse cami bile olsa yıkarız" dedi.
Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde grup toplantısı yapan Erdoğan konuşmasında ODTÜ’deki olaylara değindi. Erdoğan’ın konuşmaları kısa süre içerisinde yurttaşların tepkisini çekti. Özelikle, “Yol için gerekirse cami’yi bile yıkarız” söylemi Twitter’da #DirenCami etiketi ile ülke gündeminde birinci sıraya yerleşti.

İşte sosyal medyayı sallayan Erdoğan’ın o konuşması;

Üçüncü köprü yapımına karşı çıkan birileri çıkıyor yok şu kadar ağaç kesiliyor, bu kadar ağaç kesiliyor. Biz ammeye hizmet veriyoruz, bireye değil. Ammeye, kamuya hizmet veriyoruz. Tüm insanlık bu köprüden geçecek. Dünyaya sizin gözünüz kör, haberiniz yok. Yol uğruna her şey feda edilir. Yolun geçeceği yerde cami bile olsa yıkar, başka yerde yaparız.

Birileri ön kesiyor diye biz duramayız. Kimlerin ön kestiği bellidir. Geçmişte bu işi eşkiyalar yapardı. Şimdi de modern eşkiyalar var. Kararlıyız, adımlarımızı atmaya devam edeceğiz.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

Malik boyraz :

kendine gel bob baskani kilise olsa yikamazsin ancak tadilat yaparsin

nilgün karabulut :

bu kadar inatçı başbakan dediğim dedik çaldığım düdük diyor kafaya koymuş ya cami değil kabe'yi bile yıkar yeterki direttiği yerine gelsin

serkan acarel :

ne güzel müslüman dimi, cami yi bile yikmak istiyor !!! müslümanliginizi sevsinler sizin sayin padisahim !!!

lale akcan :

haaaaa! bundan sonra biraz sıkar...

cami kutsalmı :

hani cami kutsaldı hayati tehlikedeki yaralılar ve yardım edenler camiye ayakkabı ile girdi-üstelik yalandı- diye milleti birbirine düşürüyordunuz. kutsal olana balyoz vurulurmu,yıkılırmı? desene ben işime geldiğim gibi konuşurum. yatacak yeriniz yok.

Ilhami Cetin :

+evetyikarlar.yeterki yolunkenarinda rant bekleyen yandaslari olsun.onun daha buyugunu vaadeder kesime karsicikacaklari ikna ederler.demogaji tukenmez.1960 li yillarin sonuna dogru bir baska ornegini gorduk++

Timur :

ancak odtü'ye gücünüz yeter, pkk tehdit savuruyor oraya efelenmek yok, güneydogu elden çikmis orayada tik yok, ülke yasanmaz hale gelmis haberiniz yok sadece yola devam diyorsunuz, devam edin devam ..

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar