Erdoğan gezisine Deniz Feneri sanığı Zahid Akman'ı da dahil etti 10 Şubat 2015, 14:32

Alman yargısının 'Yüzyılın Yolsuzluğu' adını verdiği Deniz Feneri e. V. davası sanıklarından eski RTÜK Başkanı Zahid Akman, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Güney Amerika seyahatine çıktı. "Özel belgede sahtecilik ve güveni kötüye kullanma" gibi suçlamalarla yargılanan Akman, uçakta Erdoğan'la poz verdi.
 Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan önceki akşam yeni makam uçağı ile Güney Amerika turuna çıktı. Erdoğan bu uzak mesafeli, uzun soluklu turuna kendisine yakın gazetecileri davet etti.

Alışıldık simalardan oluşan gazeteciler heyetindeki en dikkat çeken isim Deniz Feneri davasında yargılanan Zahid Akman'dı. Akman uçakta röportaj verdiği sırada, Erdoğan'ın hemen yanında poz verdi.

Almanya'da 'Yüzyılın Yolsuzluğu' olarak adlandırılan Deniz Feneri e.v davasına adı karışan, Zahid Akman davanın Türkiye ayağında yargılanan isimler arasında.

Eski RTÜK Başkanı Akman hakkında, "Özel belgede sahtecilik, kamu görevlisinin sahtecilik suçuna iştiraki ve hizmet nedeniyle güveni kötüye kullanma" suçlamaları bulunuyor. Akman'ın da yargılandığı Deniz Feneri e.V. davası devam ediyor.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

Misafir :

ayrıca mahkeme hakimi zahid akman için resmi evrakta sahtecilikden suç duyurusunda bulunma kararı verdi. akmanın ve rtükcülerin cezası yargıtayda...

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar