banner864

Erdoğan gibi konuştu 10 Temmuz 2014, 19:55

Kemal Kılıçdaroğlu ve Devlet Bahçeli'nin belirlediği Cumhurbaşkanı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu seçim bildirgesini açıkladı. İhsanoğlu, toplantıdaki konuşmasına dua ile başladı, Başbakan Erdoğan gibi dini vurguları öne çıkardı. Öncelikli hedef olarak 28 Şubat'ı seçen İhsanoğlu, Eski Başbakan Turgut Özal'dan da "Turgut abi... " diye bahsetti.

Erdoğan gibi konuştu paylaşan: ulusalkanal
Cumhurbaşkanı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu, seçim bildirgesini İstanbul'da açıkladı. Bildirge, gazete ve televizyon yöneticilerinin katıldığı toplantıda duyuruldu. İhsanoğlu, Anavatan Partisi'nin logosuna oldukça benzeyen, "buğdaydan oluşan Türkiye haritası" logosunu seçti. Sloganı ise, "Ekmek için Ekmeleddin olarak belirlendi.

Basın ordusunun izlediği toplantıda, İhsanoğlu'nun hayatından kesitlere yer verilen bir video izletildi. Videoda Turgut Özal, Abdullah Gül ve Tayyip Erdoğan'ın İhsanoğlu'nu öven sözlerine yer verildi.

Kürsüye çıkan İhsanoğlu, sözlerine dua ile başladı. Konuşma boyunca dini vurgulara ağırlık verildi. Kürsüde sanki Başbakan Tayyip Erdoğan vardı.

İhsanoğlu'nun öncelikli hedefi 28 Şubat'tı.

Konuşmasında, sağ gelenekten geldiğini de ayrıntılı bir şekilde anlattı İhsanoğlu. Adalet Partisi, Demokratik Parti, ve Anavatan Partisi'nden teklif aldığını söyledi.

Son olarak da AKP'den gelen teklifi açıkladı.

İhsanoğlu konuşmasında "ekonomik istikrar" vurgusu yaptı.

3 önceliği olduğunu söyleyen İhsanoğlu, bunları "kitabımız, bayrağımız emeğimiz..." diyerek sıraladı. Erdoğan'ın yarışa kamu gücünü kullanarak girmesini eleştirdi.

Konuşmasının ardından soruları da yanıtladı İhsanoğlu. Açılım sürecindeki görüşmelere itiraz etmedi, "silahlar bırakılsın, bayrak birliği korunsun" dedi. Partilerin uzlaşması halinde, rejimi değiştirecek anayasaya vize verdi.

Ermeni sorununda da önemli bir açıklama yaptı. Erdoğan'ın dilediği özrün yeterli olmadığını söyledi, daha da ileri gidilmesini istedi.

İhsanoğlu, MİT kontrolündeki TürkSolu Dergisi ile verdiği pozla ilgili soruyu ise yanıtsız bıraktı.

ulusalkanal.com.tr

Etiketler

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar