banner864

Erdoğan İBDA/C terör örgütü lideri ile görüştü 01 Aralık 2014, 18:12

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın İBDA/C terör örgütü lideri olmaktan 16 yıl cezaevinde kalan Salih Mirzabeyoğlu ile sürpriz bir görüşme yaptı. Erdoğan resmi programında olmamasına rağmen İstanbul Haliç Kongre Merkezi'nde Mirzabeyoğlu ile görüştü.
 Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan yasa dışı İBDA/C terör örgütü lideri olmaktan 16 yıl cezaevinde kalan Salih Mirzabeyoğlu, ile sürpriz bir görüştü.

Hürriyet'in haberine göre Erdoğan'ın resmi programında olmayan görüşme Haliç Kongre Merkezi'nde yapıldı.

Mirzabeyoğlu, cezaevinden çıktıktan sonra ilk konferansını vermek için Kongre merkezindeydi.

Cumhurbaşkanlığı kaynakları görüşme talebinin Mirzabeyoğlu'ndan gelidiğini ve Erdoğan'ın da kabul ettiğini açıkladı. Basına kapalı olarak gerçekleşen görüşmenin süresi ve içeriğine dair hiçbir bilgilendirme yapılmadı.

Anayasal düzeni silah zoru ile değiştirmeye teşebbüs etmek suçundan idam cezasına çarptırılan Mirzabeyoğlu'nun cezası daha sonra yasa değişikliği nedeniyle ağırlaştırılmış müebbet hapse çevrildi. Yeniden yargılama talebi kabul edilen Mirzabeyoğlu, 22 Temmuz’da Bolu F Tipi Cezaevi’nden tahliye edilmişti.

Ayrıca, hükümlü ve tutukluların ayaklanması ve kasten yangın çıkartma suçlarından yargılanan Mirzabeyoğlu için daha önce infazın durdurulması kararı alan Bakırköy 3. Ağır Ceza Mahkemesi, 9 Eylül’de infazın devamına karar vermişti.

ulusalkanal.com.tr

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar