banner864

Erdoğan: İki bakanlık çok birini iptal et, Havana'ya Ortaköy Camii'nin benzerini yapalım 12 Şubat 2015, 15:43

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Latin Amerika turu kapsamında Küba Cumhurbaşkanı Raul Castro ile bir araya geldi. ABD'nin yaptırımlarını uygun bulmadıklarını söyleyen Erdoğan, Castro'ya ilginç bir öneride bulundu.

Erdoğan: İki bakanlık çok birini iptal et... paylaşan: ulusalkanal
Güney Amerika ziyaretleri kapsamında Kolombiya'nın ardından ikinci durağı olan Küba'ya giden Cumhurbaşkanı Erdoğan, Jose Marti anıtına çelenk bıraktı.

Erdoğan daha sonra Küba Devlet Başkanı Raul Castro tarafından resmi törenle karşılandı.

Havana'daki karşılamanın ardından ikili baş başa görüşmeye geçti. Küba'ya yönelik yaptırımları insani ve vicdani açıdan doğru bulmadıklarını söyleyen Erdoğan, Castro'ya ilginç bir tavsiyede bulundu...

Erdoğan, Küba'ya Ortaköy Camii'nin benzerini yapmayı birinci ağızdan teklif etti.

Rahatsızlığı nedeniyle Fidel Castro ile görüşemeyen Erdoğan, Küba'da büstü bulunan tek yabancı devlet adamı olan Türkiye Cumhuriyeti'nin ilk Cumhurbaşkanı Atatürk'ün büstünü de ziyaret etti. Türk heykeltıraş Metin Yurdanur'un eseri olan büst 2008 yılında turistlerin uğrak noktası olan sahil şeridine dikilmişti.

Erdoğan Küba'nın ardından ziyaretinin son durağı olan Meksika'ya geçti.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

Tarik :

ben kubali bir hanimla evliyim ve yilin 4 ayini kubada geciririm. fakat nedense tek kubali müslüman görmedim ve hatta kiliseye bile pek gitmezler. herhalde tayyip kubaya gittigi zaman namazini kilmak icin camii yaptirtmak istiyor. müsaade ederlerse tabii.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder