banner864

Erdoğan ilk kez açıkladı 20 Şubat 2014, 11:51

Başbakan Erdoğan, Gülen Cemaati ile anlaşmazlığın MİT kriziyle başladığını açıkladı. MİT Müsteşarı'nın ifadeye çağrılmasını Cemaat'in tezgahladığını belirten Erdoğan, "O dönem, MİT Müsteşarı Hakan Fidan’a talimat verdim, ‘İfadeye gitme, onlar gelirlerse de sakın ha kapıyı açma’ dedim” diye konuştu.
 AKP- Cemaat kavgası MİT Müsteşarı Hakan Fidan'ın şüpheli sıfatıyla ifadeye çağrılmasıyla başladı. Açıklama, bizzat Başbakan Erdoğan'dan geldi. 

Seçim öncesi AKP'li milletvekilleriyle kahvaltılı toplantı başlatan Erdoğan, basına kapalı olarak gerçekleştirilen ilk kahvaltıda konuştu. Erdoğan, soruşturma sürecinde Hakan Fidan'a ifadeye gitmemesi için talimat verdiğini söyledi. Erdoğan, "O dönem, MİT Müsteşarı Hakan Fidan’a talimat verdim, ‘İfadeye gitme, onlar gelirlerse de sakın ha kapıyı açma’ dedim" diye konuştu.

Gülen Cemaati'ne kırgınlığının MİT kriziyle başladığını söyleyen Erdoğan, Fidan'a soruşturma sürecinde paralel yapıdan şüphelendiklerini, kendilerini çağırıp konuştuklarını ilk kez açıkladı.

Tayyip Erdoğan, "7 Şubat’taki MİT krizinde içimde şüpheler başladı. Hatta o dönem paralel yapının ileri gelenlerini çağırıp sorduk. Onlar da "Bizden nasıl şüphe edersiniz" dediler. Ama sonrasında gördük ki, bu olayı onlar tezgâhlamışlar. Bir yalan atılır da, bu kadar mı atılır? Resmen hançerlenmişiz. Dershaneler konusu ile birlikte bunların oyun içinde oldukları iyice ortaya çıktı. Bize bilgi ve belge gelmiyordu. Bu olaylardan sonra yağmur gibi bilgi ve belge yağıyor." dedi.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

gözde :

Bu adamın gittiği günü milli bayram ilan edelim bu kadar da olmaz ki

emrez :

makamı nedeni ile saygımız var ancak artık suratını görmeye tahammülümüz kalmadı. tek arzumuz bir an önce makamından inse de sadece gerçekten adil olarak yargılansa. adil olarak yargılanması ona yeterde artar. tabi kaçmazsa.

turk :

paralel yapının ileri gelenlerini cagırıp sorduk..... sadece bu cumle bıle aklı olana herseyı anlatır demekkı paralel yapı varmıs ve bu bılınıp goz yumuluyormus e hayret

abrek :

hakan fidan, tam anlamıyla devletin değil tayyip'in memurudur.. bunun da açıklamasını tayyip yapmış zaten; "o dönem, mi̇t müsteşarı hakan fidana talimat verdim, ‘i̇fadeye gitme, onlar gelirlerse de sakın ha kapıyı açma

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar