Erdoğan'ın ısrarı sürüyor! 15 Mayıs 2015, 15:10

400 milletvekili söyleminden vazgeçen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Başkanlık hayali için 2019 yılını işaret etti. Erdoğan AKP'nin 7 Haziran seçimlerinde referandum sayısına ulaşması halinde Başkanlık sistemi için 2019 yılına kadar referanduma gidileceğini söyledi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, ısrarla istediği Başkanlık sistemi için 400 milletvekili söyleminden vazgeçtiğini yineledi.

Arnavutluk dönüşü, yanında götürdüğü gazetecilere uçakta açıklamalar yapan Erdoğan, AKP'nin 7 Haziran seçimlerinde alacağı oydan emin olamadığını ima ettiği açıklamalar yaptı.

Erdoğan, AKP 7 Haziran'da referandum sayısına ulaşırsa Başkanlık için referanduyma gideceklerin söyledi.

"Referandum sayısına ulaşırsak başkanlık sistemini takvimine alacaktır AKP. Bunun takvimi 2019 mu olur daha mı erken olur bilemem. Böyle bir süreç söz konusu"

Cumhurbaşkanı, referandum sayısına ulaşırsak sözleriyle tarafsızlık ilkesini bir kez daha çiğneyen Erdoğan, sandıktan koalisyon çıkabileceği ihtimaline karşı ön alma söylemlerini de sürdürdü.

"Gerek içeride gerek dışarıda ülkemin menfaati ne olursa onu yapmak durumundayım. Bunu içeride de dışarıda da çeşitli mahfillerde yapıyorlar. Koaslisyon vs. gibi. Ben koalisyonun bu ülkenin zararına olduğuna inanıyorum"
 
ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

Tarik :

tayyip baskanlik hayalleri ile kendisini ve ailesini kurtarmayi umuyor. baskada bir derdi yok zaten.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar