banner864

Erdoğan'ın terörist dediği zanlı meczup çıktı 03 Nisan 2015, 12:56

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın terörist dediği zanlı meczup çıktı. AKP'nin Kartal İlçe binasına kurusıkı silahla giren zanlı "akıl sağlığının yerinde olup olmadığının tespit edilebilmesi" için Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'ne sevk edildi.
Türkiye, Çağlayan adliyesindeki krize odaklanmışken, silahlı bir kişi AKP Kartal ilçe binasına girerek pencereden üzerinde kılıç bulunan bayrak asmıştı.

Düzenlenen operasyonla kısa sürede etkisiz hale getirilen zanlı ile ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı açıklamada saldırının çözüm sürecini baltalamaya yönelik olduğunu söylemişti. Ancak savcı, Erdoğan'la aynı düşüncede olmadığı ortaya çıktı.

Emniyette sorgusu tamamlanan zanlının adliyeye sevk edilmesine gerek görülmedi. Soruşturma savcısı zanlıyı "akıl sağlığının yerinde olup olmadığının tespit edilebilmesi" için doğruca Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'ne sevk etti.

Zanlının akli dengesinin yerinde olmadığına dair eski raporları bulunduğu da belirlendi. Zanlının emniyette verdiği ifadesinde eylemi bireysel olarak gerçekleştirdiğini, hiçbir örgüte üye olmadığını söylediği öğrenildi.

İlçe binasının penceresine kılıç motifinin yer aldığı Türk Bayrağı asan şüphelinin, motifi spreyle çizdiği, Erdoğan'ın fotoğrafını indirip Atatürk'ün fotoğrafını asarak, duvarlara "Dirildin seni bekliyoruz" yazdığı belirtildi.

ulusalkanal.com.tr

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar