banner864

Erdoğan kabineyi topluyor! 18 Ocak 2015, 16:40

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın "Kabineye başkanlık edeceğim" dediği Bakanlar Kurulu toplantısı yarın yapılacak. Toplantı Erdoğan'ın "Başkanlık" hazırlığı olarak değerlendiriliyor. Toplantı öncesinde Başbakan Davutoğlu'na yönelik eleştirileri de bu yorumu kuvvetlendiriyor.

Erdoğan kabineyi topluyor! paylaşan: ulusalkanal
 Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın bu sözlerle duyurduğu Bakanlar Kurulu'nu toplama kararı yarın uygulanacak. Toplantı yarın Ak Saray'da yapılacak. Erdoğan, ilk kez Cumhurbaşkanı olarak kabineyi toplayacak.

Başkanlık sistemi tartışmalarını da beraberinde getiren toplantı, Erdoğan'ın son açıklamalarıyla birlikte değerlendirildiğinde oldukça önem taşıyor. Erdoğan'ın sözlerinde, Başbakanlığı devrettiği Ahmet Davutğlu'na yönelik eleştiriler yer aldı.

Perşembe akşamı, AKP'li kadın milletvekillerini Ak Saray'da ağırlayan Erdoğan, Cumhurbaşkanı ve Başbakan arasındaki istişare sisteminin çalışmadığını kaydetti. Erdoğan'ın vekillere, “Arada bir uyum olabilmesi için Başkanlık sistemine ihtiyaç var” dediği belirtildi.

“Başbakanla uyum sorunumuz var” mesajı veren Erdoğan, Davutoğlu'nun açıkladığı şeffaflık yasası paketini de eleştirdi. Erdoğan'ın dikkat çektiiği iki nokta, paketteki mal bildirimi ve inşaat sektörüyle ilgili maddeler oldu.

Davutoğlu cephesi ise Erdoğan'ın adımlarına karşı sessizliğini koruyor. Başbakan bu zamana kadar Başkanlık sistemiyle ilgili bir yorumda bulunmadı.

Erdoğan'ın toplantıda “başkanlık sistemine hazırlanın” mesajı vereceği belirtiliyor.

AKP'li milletvekillerinin ağırlıklı olarak Erdoğan'ın başkanlığını desteklediği ifade ediliyor.

ulusalkanal.com.tr
Etiketler

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar